Hanáci se budou muset obejít bez kapitána Aleše Škerleho. Ten po srážce s Tomášem Košútem v minulém utkání na Slovácku utrpěl otřes mozku a mimo bude na dva týdny. Stoprocentně tak vynechá domácí duel s Baníkem a nejspíš i utkání na Spartě týden nato.

„Věříme, že je to záležitost na čtrnáct nebo deset dnů. Uvidíme, co mu povolí doktoři," prozradil Minář.

Ještě hůř než Škerle je na tom záložník Radim Nepožitek. Ten se zranil při rozcvičce před zápasem na Slovácku a diagnóza jeho kolene, je taková, že už si do konce sezony nejspíš nezahraje.

„Jsou tam natržené postranní vazy. Zvolila se konzervativní léčba. Budeme dělat všechno proto, aby byl připravený na začátek nové sezony," řekl Minář.

S týmem už netrénují záložníci Abdoulaye Fall a Kamil Karaš. Ani s jedním klub neplánoval prodloužit spolupráci, proto se s nimi rozešel.

„Máme i pár dalších drobných zranění, ale doufám, že na pondělí budeme kompletně připraveni," řekl Minář, jenž nechystá žádné extrémní veletoče v sestavě.

„Máme k dispozici patnáct hráčům, takže nemůžeme udělat šest změn v sestavě," uvedl kouč, jenž by si přál, aby na stadion dorazilo co nejvíce příznivců.

„Vím, že jsou tady momentálně emoce kolem fanoušků, doufám, ale že nás přijdou povzbudit," řekl Minář.

Sigma hraje s Baníkem v pondělí od 18 hodin.