FC Kodaň ve středu uzemnila Jablonec 3:0 a teď svoji pohodu bude chtít potvrdit i proti Sigmě. Ta bude mít na druhou stranu velkou motivaci poprvé v Rakousku zvítězit a týden před startem české nejvyšší soutěže se naladit na vítěznou vlnu.

V prvním utkání totiž svěřenci Zdeňka Psotky podlehli Rapidu Vídeň 0:1 gólem v nastaveném čase druhého poločasu. O výhru nad Zadarem pro změnu přišli v nastavení úvodní části, když chorvatský tým srovnal na 1:1.

Teď na ně čeká možná nejtěžší zkouška, zároveň ta poslední.

„Kdyby se nám podařilo porazit Kodaň, určitě by to před ligou bylo povzbuzující,“ řekl v týdnu Deníku Radim Kučera, navrátilec z německého Bielefeldu, který by měl být základním stavebním kamenem olomoucké obrany.

Kučera má navíc ještě jednu motivaci, bude hrát proti svému parťákovi z dovolenek Zdeňku Pospěchovi.

„Jezdíváme společně ještě se Standou Vlčkem a Markem Heinzem. Jsem na něj zvědavý, asi se hecneme nějakou sázkou. Každopádně je to těžký soupeř, mistr Dánska,“ předpokládá Kučera.

Zatímco obranu má trenér Psotka kompletní a doma ještě čekají navrátilci z testů Jakub Heidenreich (Willem II. Tilburg) a Tomáš Nuc (Bohemians 1905), v útoku mu dělá starosti zranění Michala Ordoše, který zatím nastoupil v jediném přípravném zápase – v Litomyšli proti Zlínu.

Možná i kvůli absenci nejlepšího střelce minulého ročníku Gambrinus ligy má Sigma problém se střílením branek.

Když nebudeme brát v úvahu utkání proti Troubkám hrajícím I. B třídu, tak Hanáci jen jedinkrát dokázali vstřelit více než jednu branku, na turnaji v Litomyšli Hradci Králové.

To se ale trefili dva obránci: Dreksa a Hála.

V Rakousku zatím dala Sigma branku jedinou, ve čtvrtek proti Zadaru. Znovu se o ni ale postaral stoper Ondřej Murin, který si naběhl na Melinhovu standardku.

První soupeř Olomouce v ligovém ročníku 2010/2011 Viktoria Plzeň už má za sebou první ostrý zápas, ve finále 1. ročníku Superpoháru podlehla jako držitel pohárového triumfu vítězi minulého ročníku české nejvyšší soutěže Spartě Praha.