„S hráčem jsme podepsali smlouvu na roční hostování s opcí, ještě zbývá dokončit formality jeho přesunu k nám s jeho mateřským klubem,“ řekl sportovní manažer klubu Ladislav Minář.

Ještě v červnu, na začátku letní přípravy, byl přitom Minář ohledně angažování tohoto fotbalisty obezřetný.

„Reference jsou na něj dobré, ale jestli se pro něj máme rozhodnout, tak by nás to muselo strašně cvrknout do nosu. Abychom řekli: ano, nějakým způsobem to hned budeme řešit. Je to kluk, který ještě nikdy nebyl v Evropě. Neupínáme se na to jako na klíčovou věc. Buď budeme příjemně překvapeni, nebo ne,“ řekl.

Dvacetiletý šikula, kterému na Andrově stadionu neřekne nikdo jinak než Tonda, ale během měsíce vedení hanáckého klubu opravdu cvrnknul do nosu a přesvědčil, že stojí za to mu nabídnout kontrakt.

Možná i díky třem gólům v přípravě či povedenému debutu v Juniorské lize, kde Romero v sobotu Baníku vstřelil jednu branku a další zařídil.

Uklízí nám to tam neuvěřitelně

„Má potenciál, uvidíme, zda ho naplní. Zdobí ho rychlost, individuální technika, tlačí se do zakončení,“ vyjmenovává jeho přednosti kouč Václav Jílek.

A souhlasí s ním i Miloš Buchta, brankářská jednička, která má Romera dennodenně na očích: „Zakončení má opravdu fantastické, uklízí nám to tam neuvěřitelně,“ chválil po jednom z tréninků střelby, kdy měl Venezuelan snad stoprocentní úspěšnost.

Přesto by se měl ze všeho nejdříve talentovaný plejer, jenž může hrát na obou krajích zálohy, ale i pod hrotem, „otrkat“ v juniorce.

„Necháme ho v tréninkovém procesu s áčkem, ale zápasové využití najde zejména v juniorském týmu. Pak uvidíme, jak bude vypadat. Každý hráč, který přijde z jižní Ameriky, je něčím odlišný. Je však otázka, jak je schopen se aklimatizovat a adaptovat,“ dodává hlavní úskalí podobných transferů trenér Jílek.

Mluví jen španělsky

Tím největším je zatím komunikace. Romero totiž nemluví anglicky, pouze španělsky.

Přesto jej v šatně ligového nováčka noví spoluhráči vřele přivítali.

„Je to výborný borec, přijali jsme ho dobře. Už má i ubytování, tak se mu snad ve městě líbí,“ potvrzuje s úsměvem záložník Jakub Plšek.

Romero dosud odehrál ve venezuelské nejvyšší soutěži za Deportivo Lara 48 utkání a vstřelil 7 branek.

Je mládežnickým reprezentantem své země. Před ním na Hanou přišli Polom, Obročník a Linhart, rovněž na hostování s opcí.