Na Sigmu začala doléhat zranění.

„Spousta kluků je ke konci sezony už hodně pokopaná,“ přiznává olomoucký kouč.

V Příbrami nemohl do branky Petr Drobisz, který si v úterý na tréninku pochroumal koleno a musí na operaci. Sezona tak pro něj s největší pravděpodobností skončila, i když šéf olomoucké lavičky doufá v zázrak.

„Věřím, že naši doktoři mají takové schopnosti, že by třeba v posledním zápase ještě mohl chytat,“ přeje si Psotka.

Drobiszův náhradník Tomáš Lovásik v Příbrami nezklamal.

„Za góly určitě nemohl, naopak tam měl spoustu centrovaných míčů, které dobře pochytal nebo povyrážel,“ pochválil Psotka slovenského veterána, který byl asi deset minut před koncem utkání ošetřován.

„Má bolestivého koňara. Modlíme se, aby do neděle byl v pořádku,“ uvedl kouč. Už jen proto, že i třetímu brankáři Bártovi vystavilo stop koleno.

Další problémy má Sigma na stoperu. Už před Teplicemi si zlomil nos zkušený Darko Šuškavčevič. Ani on už si nejspíš v letošním ročníku nezahraje.

„Je to minimálně na tři týdny, takže to tak vypadá,“ potvrzuje Psotka.

K dispozici momentálně není ani Martin Hudec.

„Mám chycenou šlachu se svalem, takže je to takové nevyzpytatelné zranění,“ prozradil sám obránce, jehož důraz v hlavičkových soubojích Sigma v Příbrami hodně postrádala.

Kompletní v posledních zápasech není ani olomoucká chlouba. Sehrané trio Kaščák – Hořava – Melinho. Zatímco Brazilec se po odpykaném karetním trestu vrátí, start Tomáše Hořavy v utkání se Zlínem je i nadále nejistý.

„Před Příbramí ve čtvrtek i v pátek trénoval, ale v sobotu nemohl obout kopačku, takže na zápas nebyl připravený,“ osvětlil Psotka situaci okolo zdravotního stavu dvacetiletého mládežnického reprezentanta.

„Máme hodně kluků, kteří jsou zraněnlí, a přesto jdou na to hřiště a tam pracují a udělají pro to všechno,“ říká olomoucký trenér.

„Hraje se o hodně a jsou momenty, kdy to hodně bolí, ale je potřeba to překonat,“ dodává Psotka. „Teď se poznají ti hráči, kteří chtějí. Všichni ostatní si musí sáhnout do svědomí, jestli jsou ochotní podstoupit to samé,“ burcuje.

„Musíme prostě věřit, že se nám ta drobná zranění dají co nejdřív do pořádku,“ hledí optimisticky do budoucnosti.