Aby Sigma předstihla v konečném pořadí skupiny D dosud vedoucí Zlín, musí ostravského soupeře porazit o tři branky. Postoupit může i v případě dvougólové výhry, ovšem až od skóre 4:2 výš.

„Bude to velice těžké, ale proč se o to nepokusit. Není to tak, že bychom chtěli postup za každou cenu, ale platí, že se chceme umístit co nejlépe," řekl trenér Olomouce Leoš Kalvoda.Pouták

Za Sigmu už proti Baníku nebude chytat Zdeněk Zlámal, který v Olomouci zatím nedostal novou smlouvu a aktuálně je na testech v polském Lubinu. Kvůli zranění nebudou hrát ani Martin Hála a Jan Navrátil.

Cana, Varadi a Rolinc v pořádku

Podle informací z olomouckého tábora už jsou naopak v pořádku Denis Cana, Adam Varadi a Jakub Rolinc. Cana zatím v přípravě odehrál jen úvodní duel s Brnem, dvojice útočníků dokonce nenastoupila vůbec.

Hlavním tahákem v mužstvu Baníku, který už je v Tipsport lize ze hry o postup, je bezesporu bývalý český reprezentant Milan Baroš. V mužstvu trenéra Petra Frňky ale hraje také řada fotbalistů s olomouckou minulostí – v Sigmě se v mládežnických kategoriích mihl brankář Šrom, velkým příslibem, byl svého času záložník Šichor a větší či menší stopy zanechali v Olomouci také Vojtěch Štěpán a Ondřej Sukup.

Baník po třígólové porážce se Zlínem povzbudil otočený zápas s Brnem. Ze stavu 0:2 udělali baníkovci ve druhém poločase 3:2. „Musím říct, že obecně čekám v mnoha směrech ještě víc. Jak ve hře týmu s míčem, tak i bez míče, ale mám radost z aktivity, která v našem výkonu proti Zbrojovce byla ve druhé půli. Ta nakonec vedla k tomu, že jsme hru ovládali, vytvořili si zajímavé situace a dali góly," uvedl trenér Ostravanů Petr Frňka.