Rozhodování mezi různými zájemci by ale měla usnadnit odpověď na otázku k budoucnosti Androva stadionu.

Chtějí, nebo nechtějí koupit podíl v klubu i s ním?

Třetinový akcionář Josef Lébr ohlásil odchod z klubu. Hledá se proto nový zájemce.

„Vím o dvou oficiálních nabídkách. Jedné dlouhodobé, zatím tajné, druhá je od společnosti Frami Group. S tou jsme se na širším jednání seznámili minulý čtvrtek. Představili nám ji zástupci společnosti za účasti Michala Hubníka,“ přiblížil náměstek primátora a člen představenstva Martin Major (ODS).

Je také tím, kdo za město, jednoho z akcionářů, jednání vede.

Sigma hledá, co vše může prodat. Zvažuje i hřiště s umělkou

Jednatel z Černé cesty

Frami Group má sídlo v Praze, její jednatel uvádí jako adresu olomouckou Černou cestu.

Příliš dalších informací sbírka listin nenabízí a stručná byla i nabídka.

„Byly to dva krátké odstavce, pár vět, že nabízejí 210 milionů korun za 85 procent akcií a garantují další provozování fotbalu. Písemně jsme je vyzvali k doplnění,“ řekl Major s tím, že ani osobní setkání pozadí firmy příliš neosvětlilo.

Podrobnosti má zájemce připravit do úterý, kdy se sejdou radní.

Představitelé klubu a města chtějí mimo jiné vědět, co stojí v účetních uzávěrkách, které firma nezveřejňuje, zda nemá problém s exekucemi, v čem podniká, výši obratů a podobně.

Zároveň dál běží vyjednávání s druhou společností. Jméno se zatím strany dohodly nezveřejňovat.

„Obě nabídky se zásadně liší v jedné věci. Tajemný mecenáš počítá s budoucí dlouhodobou spoluprací s městem. Nezbytnou infrastrukturu pro fotbal by tak vlastnila Olomouc a investor bude na stadionu v nájmu. Kdežto nabídka druhá znamená: Prodejte nám své akcie a nechce si asi pět procent,“ srovnal Major.

Olomouc zdražuje parkovné. Půjde ale platit kartou i SMS

Udržet kontrolu nad stadionem

Primátor Antonín Staněk (ČSSD) minulý měsíc zopakoval, že cílem města je udržet kontrolu nad stadionem. Major se na převod dívá stejně.

„Měli bychom víc vidět do toho, co se bude v lokalitě dít a určovat, jak se bude fotbal rozvíjet. Město by mělo mít ochranářskou roli,“ poznamenal.

Podle odhadů vedení klubu by mohla jednání s novými investory skončit do konce března, kdy je nutno podat přihlášku do dalšího ročníku soutěže.