„Žádný bodový plán do těch tří zápasů ale nemáme," řekl trenér Sigmy Martin Kotůlek před prvním testem, který Olomouc čeká v pátek večer 
v Mladé Boleslavi.

Hanáci před ním musejí řešit hned několik problémů.

Třeba nepřesvědčivou defenzivu. Olomouc v dosavadních čtyřech zápasech dostala deset branek. To je po Bohemians nejvíc z celé ligy.

Návrat Aleše Škerleho po disciplinárním trestu by hru obrany mohl pozvednout, ale netřeba zapomínat, že kapitán hrál i v prvních třech duelech.

„Dostali jsme na Dukle čtyři góly, s Libercem dva tečované a naposledy jeden po velké individuální chybě. Nemyslím si, že je to věc systému," tvrdí Kotůlek.

„Samozřejmě ty góly jsme dostali, ale nemyslím si, že bychom měli problém v tom smyslu, že nám hoří obrana. Zatím nechceme ustoupit od toho, že chceme hrát rychle a ofenzivně," doplnil.

Problémy i v útoku

Další potíže musí Kotůlek hasit v ofenzivě. Během tří dnů na konci minulého týdne Sigma přišla o tři křídelní hráče. Ve čtvrtek odešel na Slovácko hostovat Jakub Petr, v pátek se zranil Jan Schulmeister a v sobotu byl vyloučen v zápase s Teplicemi Adam Varadi, který ve čtvrtek dostal dvouzápasový trest.

„U Honzy Schulemistera musíme počítat s třítýdenní pauzou. Kuba je pryč a kvůli červené kartě vypadl i Adam. S tím nic neuděláme. Musíme si s tím poradit a nachystat další hráče," řekl Kotůlek.

Pro zápas v Boleslavi prý zvažoval dvě varianty.

„Pro jednu jsem se rozhodl, je to ale ještě potřeba trochu doladit z hlediska obranné fáze," prohlásil Kotůlek.

Kdo nastoupí?

Do základu by se mohl vrátit Michal Ordoš, přičemž z pozice podhrotového hráče na křídlo by se přesunul Jan Navrátil. Nebo Kotůlek ukáže na Martina Doležala, jenž v minulém kole na poslední chvíli zajistil Sigmě bod? To už olomoucký trenér neprozradil.

Jisté je, že Sigma zůstane věrná podobnému rozestavení a stylu hry, jako v minulých zápasech.

„Máme systém, kterým chceme hrát, a tomu uzpůsobujeme složení. Ne, že bychom systém uzpůsobovali hráčům, i když i to lze. Tentokrát jsem to vymyslel takhle 
a až v zápase se ukáže, jestli to byla dobrá volba," poznamenal kouč Hanáků.

Vzhledem k náročnému programu a vlažnému začátku ligy by se body z Boleslavi Sigmě hodily. Čtyři body po čtyřech kolech moc neladí 
s předsezonním cílem pokusit se o evropské poháry.

„Ale nedá se říct, že právě zápas v Boleslavi bude rozhodující. Zvládat je potřeba všechny zápasy. Pořád jde jen o tři body 
a je jedno jestli jsou ze zápasu s Libercem, Boleslaví, nebo Teplicemi. Vítězství má pořád stejnou hodnotu. Skládat se to bude až na jaře," upozorňuje Kotůlek.

I Příbram tam dala gól, ukáže se na hřišti

Do Boleslavi prý jede jeho tým tak jako kamkoliv jinam, vyhrát. Sílu soupeře ale respektuje. Vždyť také přes léto kádr prošpikovaný nedávnými reprezentanty ještě vylepšili o Jiřího Štajera, jenž přišel z Liberce.

„V Boleslavi si změny začínají pomalu sedat. Zapadl jim tam Jirka Štajner, vepředu je Chramosta jako gólový hráč, tým dobře kombinuje ve středu, kde tomu dává Jarolím zkušenost. Je to určitě silný soupeř," připouští Kotůlek. „Útočit se ale dá všude. I Příbram tam dala gól. Ukáže se na hřišti," usmál se.

Podcenění v žádném případě nehrozí ani z druhé strany. Ani Boleslav nevkročila do ligy podle představ. Poslední dva zápasy s Libercem a na Slovácku ale vyhrála.

Kouč Ladislav Minář, jenž v posledních čtyřech zápasech Olomouc neporazil, ale připravil ji v roce 2011 o český pohár, se má i tak na pozoru.

„Čeká nás silný soupeř, jehož postavení v tabulce neodpovídá hráčské kvalitě 
a klubové tradici. Přesto ho chceme doma porazit. Podaří se to jen v případě, když hráči budou pokračovat v týmovém výkonu, kterým zdolali 
v předchozích kolech Liberec a Slovácko," řekl.

Historická bilance v první lize je vzácně vyrovnaná. Z 18 utkání přineslo šest výher na každé straně i šest remíz. Kdo ji překlopí na svoji stranu?