Výčet podobností však není zas až tak dlouhý a rozdílů lze nalézt celou řadu.

První na trenérské lavičce. Zatímco Zdeněk Psotka výsledkové tápání ustál, Pavel Tobiáš, který na lavičce jihočeského klubu sezonu začínal, do Olomouce nepřijede.

A i kdyby ano, pak jedině v roli diváka. U kormidla ho vystřídal Jaroslav Šilhavý a Budějovice zatím přivedl ke dvěma bodům. Na Spartě a doma s Plzní.

To je další rozdíl mezi Sigmou a jejím soupeřem. Hanáci na rozdíl od něj oba poslední duely zvládli vítězně. Dokonce by se dalo říct ve velkém stylu. Protože nejprve rozmetali na kusy pěti góly bezzubé Brno a pak po Spartě jako druhý tým v lize, byť s kupou štěstí, dobyli slávistický stadion v Edenu.

Tak se hraje o záchranu

Způsob, kterým Budějovice došly po změně kouče ke dvěma bodům, dává tušit, s čím přijedou hosté na Hanou.

„Pořád budeme vycházet z organizace hry v obranné fázi. Musíme být odvážnější a efektivnější v koncovce než v zápase s Plzní. I když musím přiznat, že v tuto chvíli bych asi bod z Olomouce bral,“ přiznává barvu kouč Šilhavý.

„Tak se prostě hraje, když hrajete o záchranu,“ nedělá si starosti domácí trenér Zdeněk Psotka.

„My se musíme soustředit na sebe. V uvozovkách je nám vlastně jedno, kdo proti nám bude stát. My se musíme snažit hrát svou hru a s ní se prosadit,“ doplnil.

Co Psotku může před zítřejším utkáním těšit, je zvýšená střelecká produkce jeho výběru.

V začátku sezony se Sigma často hodně trápila s proměňováním gólových šancí a pak na to při rozdělování bodů doplácela. V posledních dvou zápasech však dala sedm branek.

„Ta produktivita, je pro nás hodně důležitá. Je dobře, že útočníci dávají góly, že se dostávají do šancí. Když budou dva góly dávat v každém zápase, bude to pro nás obrovská pomoc. Produktivita je v naší hře rozhodující faktor,“ ví dobře Psotka.

Kromě Drobisze jsou všichni v pořádku

Do zápasu může počítat se všemi hráči základního kádru.

„Měli jsme hodně zranění ze Slavie, nějaká drobná nachlazení, ale teď už jsou všichni hráči v pořádku a nachystaní na neděli,“ prozradil kouč Psotka.

Výjimkou je pouze brankář Petr Drobisz, který bude s největší pravděpodobností mimo hru až do konce podzimní části.

Podobný osud potkal na straně Jihočechů tvořivého záložníka Petra Benáta. Hrát v Olomouci nebudou ani obránce David Horejš, který se musí podrobit operaci kolena, a útočník Tomáš Stráský, který se zatím nestihl dát zcela do pořádku po zranění.

Naopak další útočný hráč Tomáš Sedláček a gólman Pavel Kučera, kteří v týdnu oba prodělali virózu, by měli být podle slov trenéra Šilhavého na zápas stoprocentně připraveni.