Žádná velká podívaná na Andrově stadionu dlouho k vidění nebyla. Sigma kombinovala přesně, ale jen na vlastní polovině. Dostatečně agresivní a dobře bránící hosté drželi třetí tým Gambrinus ligy poměrně snadno na uzdě.

V úvodních minutách si obě mužstva vyměnila střelecké pozdravy z dálky, přičemž o něco málo nebezpečněji se tvářil pokus domácího mladíka Tomečka. Ten byl na pravé straně útoku hodně aktivní, ovšem ke gólu Sigmě nepomohl. Nejblíž ke střeleckému úspěchu se Hanáci dostali po půlhodině hry. Ordoš našel obloučkem za obranou Hořavu, který ale z voleje netrefil míč podle svých představ.

I Sokolov měl svou šanci, dokonce dvojnásobnou. Útočník Duchnič nejprve nepřekonal Drobisze hlavou a o několik desítek později mířil střelou skrz nohy obránce jen těsně vedle olomoucké branky.

Po pauze se Sigma do soupeře zakousla o poznání víc a hned po třech minutách mohl po lahůdkovém prostrčení Ordoše otevřít skóre Schulmeister, jenže trefil jen nohy vybíhajícího Bertelmana. S obloučkem vzápětí nepochodil ani dorážející Hořava.

Raději koukali na obrazovku, než na dění na trávníku

Diváky pak na delší čas zabavila spíš nově zprovozněná obří obrazovka než dění na trávníku. Z pohledu na ni je vytrhl až centr Vaněčka a přesná hlavička Šilhana, který zůstal trestuhodně neobsazený mezi stopery a poslal Sokolov do vedení.

Sigma mohla srovnat díky Hořavovi, jeho pokus po zpracování na prsa ale zblokoval obránce. Neuspěl ani kapitán Kučera, který prodloužil centr z boku nad břevno. Od 70. minuty se už hrálo za trvalé olomoucké převahy. Drobisze z nudy vyrušila jen Vaněčkova pohledná táhlá střela.

Sigma však z náporu ne a ne vyrovnat. Neuspěl ani Šultes po překrásném uvolnění od Hořavy, když výborný reflex ukázal brankář Bertelman.

„Soupeř byl dobrý, běhavý, bylo to dobré utkání. My jsme neprosadili, nevytvořili jsme si ani šance. Zkoušeli jsme ještě různé varianty, protože máme spoustu nemocných útočníků. I tak to byla dobrá generálka,“ říkal s hořkým úsměvem kouč Sigmy Zdeněk Psotka.

Kombinovaná sestava

Malé množství vyprodukovaných gólových příležitostí vysvětloval Psotka tím, že především útočná řada nastoupila v kombinovaném složení.

„Zkoušeli jsme zpátky na hrotu Michala Ordoše. Nastoupil i Pavel Šultes, který byl zraněný, abychom si vyzkoušeli další varianty. Od pondělí by nám měli ostatní útočníci nastoupit do přípravy. Pak bychom měli hrát tak jako v těch předchozích zápasech. V úvodních kolech se s tím budeme muset poprat, abychom to bez Michala zvládli,“ řekl prohlásil Psotka.

„Byla to dobrá příprava. V závěru už na nás byla patrná únava ze soustředění, které jsme tento týden absolvovali v Břeclavi, měli jsme i štěstí při šanci Šultese. Pro sebevědomí hráčů je to cenné vítězství, ale pořád je to jenom příprava. Hřeje to, ale pro nás budou důležitá mistrovská utkání,“ řekl trenér Sokolova a bývalý olomoucký fotbalista Radek Látal.

SK Sigma Olomouc – FK Baník Sokolov 0:1 (0:0)

Branky: 61. Šilhan. Rozhodčí: Peřina – Chytil, Kubica. Diváků: 1000.
Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi, Bajer – Schulmeister (76. Hála), Ordoš (71. Pospíšil), Tomeček (46. Šultes). Trenér: Zdeněk Psotka.
Sokolov: Bertelman – Šmerda (46. Blažek), Dřížďal, Chupáč, Hanzlík – Vaněček, Šindelář (71. Javorský), Dittrich (81. Mlika) – Podrazký (81. Bereczký), Darida (71. Čada) – Duchnič (55. Šilhan). Trenér: Radek Látal.