Ten, bez ohledu na výsledky konkurentů, zajistí, že Baník Ostrava, ani v současnosti patnáctí Bohemians 1905 Sigmu v žádném případě v tabulce nepřeskočí.

Příležitost utnout spekulace a trenéru Uličnému zajistit odchod ze scény s gloriolou hrdiny mají Hanáci už ve středu.

Ve vloženém kole se vítězové Poháru České pošty představí na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. A nečeká je úplně snadná úloha, přestože Votroci nemají v poslední době zrovna oslnivou formu.

Spíš naopak. Třikrát za sebou nedal Hradec gól, k tomu dostal osmkrát naloženo. Naposledy pět kusů na Slavii, která se díky gólovému probuzení zachránila.

„S Olomoucí je to další zápas s mužstvem, které potřebuje bod k jistotě záchrany, takže uvidíme, jak se z tohoto pohledu bude utkání vyvíjet. Samozřejmě se chceme v domácím prostředí rozloučit s fanoušky vítězstvím a hlavně dobrým výkonem," řekl Václav Kotal, trenér Hradce, který u týmu po třech letech na konci týdne skončí, protože odchází do Jablonce.

V hradecké šatně jej nahradí bývalý trenér Slovácka či Teplic Jiří Plíšek.

„Těším se stejně jako na každý zápas, ale přesto… Všichni z kabiny se budeme chtít důstojně rozloučit s trenéry Kotalem a Šmardou, kteří odcházejí. Věřím, že tentokrát body zůstanou v Hradci," prozradil pro klubový web trenér brankářů Karel Podhajský.

Prostě už to nějak ukopeme, věří Ordoš

Sigma ale doufá v to, že v Hradci konečně zmizí tlak, který provází její ligové zápasy od podzimního devítibodového odpočtu. Před týdnem Hanáci získali první trofej ve své historii a možná i to je stálo vítězství v domácím zápase s Jabloncem, když hráči v závěru doslova pletli nohama.

„Věděli jsme, že potřebujeme tři body. S Jabloncem už jsme ale síly na obrat prostě neměli. Nebylo to ani tak oslavami, ale měsíc a půl už hrajeme sobota – středa – sobota, což bylo znát. Ale pořád to máme ve svých rukou. Chybí nám bod, prostě už to nějak ukopeme," říká sebevědomě Michal Ordoš.

„Doufám, že v Hradci vyhrajeme a už budeme mít definitivně jistou záchranu. Po pohárovém finále se Spartou nám v neděli proti Jablonci trochu chyběly síly, ale zregenerovali jsme a jsme připraveni zopakovat pohárový výkon," tvrdí trenér Uličný, jenž v Hradci zažil v letech 2000 až 2002 povedené angažmá.

S Hradcem postoupil do ligy a pak se v ní i udržel. V zimě 2002 pak odešel na své první olomoucké angažmá.

„Osobně mám na Hradec nádherné vzpomínky, hlavně na první rok, kdy jsme profrčeli druhou ligu a postoupili do první. Tohle angažmá mi kdysi hodně pomohlo," říká Uličný.

Teď ale nebude na vzpomínky prostor. Tím spíš, že Sigma „Pod lízátky" prohrála třikrát za sebou.

A ani na poslední vzájemné utkání z podzimu nevzpomínají olomoučtí fotbalisté rádi. Po mizerném výkonu na domácím trávníku podlehli Hradci 0:2 a vedení klubu po zápase odvolalo z funkce trenéra Zdeňka Psotku.

Do sestavy Olomouce by se mohl vrátit odpočatý Zdeněk Klesnil. Dál je naopak velmi nejistý start dalších dvou marodů Václava Koutného a Daniela Rossiho.

Hradec bude postrádat Marka Plašila, který si odsedí disciplinární trest za čtyři žluté karty.

Utkání ve východočeské metropoli se hraje ve středu od 18 hodin a jako hlavní rozhodčí ho povede Miroslav Zelinka.