„Holky se moc těší. A já samozřejmě také. Pro děvčata je to velká odměna za to, jak celou sezónu odehrály. Ve zbývajících třech utkáních ještě hrajeme o umístění, které může být nejlepší v historii ženského fotbalu v Sigmě. Z možnosti zahrát si na Andrově stadionu jsme celý tým hodně nadšený," řekl před zápasem trenér ženského týmu Lubomír Nedvěd.

Naposledy si Sigmačky na Andrově stadionu zahrály v předminulé sezoně. I tehdy hostily FC Praha. Utkání tehdy skončilo nerozhodně 3:3.

Jiří Saňák jako hlavní trenér Sigmy Olomouc
V Sigmě skončí trenér Saňák. Jaké jsou varianty a co další odchody a příchody?

„Uvidíme, s čím soupeřky do Olomouce tentokrát přijedou. Už jsou jistými vítězkami druhé ligy. Chystáme se na ne stejně, jako na Spartu. Máme nové rozestavení a budeme doufat, že to, jsme předvedli na Spartě, si převedeme i na FC Praha. Z Androva stadionu nebudeme chtít odcházet jako poražený tým,“ řekl dále Nedvěd.

Praha sice už druhou ligu vyhrála, ale Sigma stále může postoupit do nejvyšší soutěže v případě, že by vítěz nechtěl postoupit a Hanačky udržely třetí místo. Před nimi je totiž béčko Sparty, které do první ligy jít nemůže. Je však otázka, zda by olomoucký klub o patro výš chtěl. Třetí místo drží před Líšní o tři body.

Do konce sezony bude týmu Lubomíra Nedvěda chybět záložnice Hana Baštincová. „Musela kvůli zranění střídat v utkání s Líšní. Bohužel se potvrdilo, že jde o přetržený křížový vaz. Je na šest měsíců mimo,“ mrzí Nedvěda. K dispozici bude mít Natálii Veselou, která v utkáních proti Líšni a Spartě B nasázela vždy dva góly a měla velký podíl na vítězství svého týmu.

Fight Day v areálu Občerstvení U Maříků (15.7.2023)
Kam za sportem: Prostějov hraje o přežití, na programu několik běhů či box

Zápas proti FC Praha se bude hrát v neděli 19. května od 15 hodin na Andrově stadionu. Vstupné je zdarma.