Sigmáci Martin Sladký a Michal Reichl však ve čtvrtek vymysleli tréninkovou jednotku pro mladší žáky v Dolanech.

„Rád jsem přijal pozvání, už mi to chybělo,“ usmíval se olomoucký pravý bek Sladký, který v Táborsku, svém dřívějším působišti, vedl přípravku. Sekundoval mu brankář Michal Reichl.

„Kluci absolvovali ligové cvičení, gólmanům jsem ukázal, co děláme na tréninku my. A zvládli to skvěle,“ dodal muž, který byl předloni v kádru národního týmu do 21 let na domácím mistrovství Evropy.

Ve svém živlu byl především Sladký, držitel trenérské licence B, jenž by se chtěl v budoucnu v oboru vzdělávat i nadále.

Všechna cvičení, z nichž byla většina zaměřena na střelbu, měl dokonale připravená přesně na minutu. Za dobře odvedenou práci naordinoval dolanským nadějím na závěr fotbal „na dvě“.

„Trénování mě baví a chtěl jsem, ať si to užijí i kluci Snad se to povedlo,“ mínil rodák z Domažlic, který na závěr tréninku předvedl parádu v podobě čistě trefeného růžku branky vytvořeného z gymnastického kruhu. „To se mi už dlouho nepovedlo,“ smál se Sladký, který si vysloužil i potlesk od spokojených rodičů.

Konec jednotky okořenila penaltová soutěž na ligového gólmana Reichla.

„Někteří borci mi to sázeli přesně za tyč, s tím nic nenadělám,“ chválil mladé exekutory dobře naladěný brankář.

Následovala autogramiáda, společná fotka a hurá domů.

„Podpoříme vás proti Slavii!“ uzavřeli slibem mladší žáci FC Dolany před duelem s mistrem, které se na Andrově stadionu odehraje v sobotu 9. září.