Lipová bude hrát poprvé venku a Zábřeh se poměří s béčkem Zlína. Juniorka začala sezonu dobře, po dvou kolech má čtyři body. Zítra hraje na Andrově stadionu proti Břeclavi. „Soupeř hraje hodně defenzivně. Nedělá moc chyb a z pečlivé obrany se snaží chodit do brejků. Takže my nesmíme dát Břeclavi moc šancí k protiútokům a především bychom se měli snažit proměnit brankové možnosti. Protože jich také nemusíme mít mnoho,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek. V týdnu dostal do týmu posilu, s béčkem půjde hrát stoper Martin Hudec, který nakonec v klubu zůstal. „Nastoupí v základní sestavě. Ale dál bude samozřejmě záležet na jeho přístupu. Jenom za jméno místo nikdo jisté nemá,“ uvedl Balcárek. Utkání se hraje v neděli od 10.15.

Uničovu nevyšel start do soutěže, když po dvou nešťastných porážkách figuruje na předposledním patnáctém místě, což rozhodně není pozice, na kterou by byli v klubu zvyklí. O první body se tak pokusí v duelu s Mutěnicemi, které v prvních kolech těsně vyhrály nad Znojmem a Kroměříží. „Čeká nás silný soupeř,“ ví dobře trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal. „Ale nám už nezbývá, než toto utkání vyhrát,“ burcoval. Uničovu zatím dřímají střelci, v čele s exligovým Davidem Rojkou. „Zatím na něm je vidět roční výpadek, ale věřím, že se do rytmu dostane, začne branky střílet a ostatní se k němu přidají,“ dodal trenér Zdeněk Strouhal, který bude vedle brankáře Uvízla postrádat i Martinku. Utkání v Uničově se hraje v neděli od 10.15.

Lipová se při svém prvním utkání na cizím hřišti představí v Kroměříži. Ta v prvním kole před svými diváky rozstřílela 5:1 Bystrc. V podobné situaci by se Lipovští nechtěli ocitnout. „Očekávám velmi těžký zápas proti kvalitnímu celku,“ přiznal trenér SK Lipová Petr Mrázek. „Věřím tomu, že v Kroměříži můžeme uspět, ale pokud bychom hráli jako v posledním utkání se Znojmem, tak nemáme šanci,“ dodal trenér. Ten se bude muset stále obejít bez zraněného útočníka Vladimíra Hrubého. Utkání v Kroměříži se hraje v sobotu od 19 hodin.

Zábřeh ještě neprohrál, ale bilance dvou remíz není až tak oslnivá. Vylepšit ji bude moci ve Fryštáku, kde se utká s juniorkou Zlína. „Budeme muset hodně zabrat, abychom získali aspoň bod,“ myslí si trenér Zábřehu Otto Jáně. Utkání se hraje v neděli od 10.30.