Ani jednomu z týmů už kromě cti o nic nešlo. Ale… Sázkové kanceláře utkání stáhly včera ráno z nabídek, měla to být jasná remíza. A skončilo to 1:1. Remíza nechala Hanáky na 14. místě. V olomoucké sestavě chyběli Melinho, který nastoupil minulý týden dovolenou, a také brankář Lovásik, jehož trápilo koleno. Chytal Vojáček, poprvé v první lize nastoupil dorostenec Radim Nepožitek. „Překvapilo mě, že jsme dostal šanci. Myslím, že mi zápas docela vyšel, a věřím, že si ligu zase brzo zahraju,“ řekl Nepožitek. „Jsem rád, že jsem si zase zachytal v první lize. Už to byl takový bestarostný zápas, alespoň jsme získali bod,“ řekl brankář Vojáček.

Očekávaný bezstarostný fotbal se od prvních minut nekonal. Ani jeden z týmů se nikam moc nehnal, ale přece jen více aktivity bylo na straně hostů. Ti na rozdíl od domácích vystřelili v první půlce zápasu na branku. Ale pokus Rýdla zdálky, ani hlavička Hartiga nemohla brankáře Baránka překvapit. Jestli oběma týmům o nic nešlo, útočník Sigmy Vojtěch Schulmeister chtěl hodně dát branku. Byla by to jeho desátá v sezoně. Dostal se do dvou tří náznaků, ale ke gólu chybělo hodně. Chvíli před přestávkou bezstarostnou jízdu zpříjemnil déšť, ale ani kluzký terén šance nepřinesl.

Do druhé půlky poslal trenér Vlastimil Petržela místo Onofreje Vepřeka. Ve 47. minutě hostům moc nechybělo k brance. Bombu Rýdela z přímého kopu ovšem brankář Baránek reflexivně vyrazil, i když před ním zaplavala. V 54. poprvé zahrozil Zlín. Žůrek se hnal na branku, udělal kličku i Vojáčkovi, ale zakončil lajdácky pouze do boční sítě. V další šanci se zjevil Žůrek v 67. minutě, Vojáček vyběhl dobře a včas, byl z toho jen roh. O dvě minuty později Zlín trefil poprvé branku a hned z toho byl gól. Po rohu se prosadil Zbožínek. „Byl to můj gól, měl jsem ho osobně hlídat,“ řekl stoper Sigmy Aleš Škerle. V 74. minutě mohl srovnat Vepřek, jeho technikou střelu vytáhl Baránek z levé šibenice.

V 80. minutě se Sigma dočkala. Tečovaná střela Škerleho zaplula do sítě. „Zavinil jsem první gól, takže jsem rád, že jsem to trošku takhle odčinil,“ podotkl Škerle.

FC Tescoma Zlín - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 70. Zbožínek - 80. Škerle. Rozhodčí: Racek - Pelikán, Kubáň. Bez ŽK. Diváci: 2643.

Zlín: Baránek - Vidlička, Švach, Zbožínek, Dujka (68. Lukaštík)- Kraus (78. Elšík), Dian, Šmahaj, Červenka - Žůrek, Vyskočil (46. Činčala). Trenér: Hoftych.

Olomouc: Vojáček - Jindřišek, Škerle, Komárek, Randa - Janotka (82. Štěpán), Rýdel, Nepožitek, Onofrej(46. Vepřek) - V. Schulmeister (58. Šultés), Hartig. Trenér: Petržela.