Zatím vyhráli jenom jednou, když se k tomu přičtou čtyři body za remízy, tak z toho vyjde hodně špatná bilance. „Nepamatuji, že bychom někdy měli za jaro jenom jednu výhru,“ řekl Jaromír Gajda, předseda představenstva SK Sigma Olomouc. A proto je pro Hanáky zápas ve Zlíně důležitý, i když už o nic nejde. „Určitě by bylo pěkné k té zatím jediné jarní výhře přidat na závěr sezony druhou,“ podotkl Gajda.

Trenér SK Sigma Olomouc Vlastimil Petržela nebyl před zápasem ve Zlíně v dobrém rozpoložení. Několik hráčů totiž jelo hrát v pátek za juniorku do Jihlavy, takže pokud dnes nastoupí, budou na tom s únavou trošku jinak než domácí. „Já už to asi ovlivňovat nebudu. Někteří hráči šli z rozhodnutí představenstva klubu hrát za béčko, takže uvidíme,“ řekl Petržela. A na Hané se pomalu začíná mluvit o tom, jestli v klubu zůstane, nebo bude mít Sigma pro novou sezonu nového kouče. O tom bude vedení klubu jednat na středečním zasedání představenstva.

V utkání mezi Zlínem a Sigmou jde o čest. Ale ve hře je také to, jestli se útočník Vojtěch Schulmeister zařadí mezi desetigólové střelce. Schulmeister už dal devět branek a rád by svou bilanci zakulatil. „Desítka by bylo krásné číslo. Věřím, že pokud budu zdravý, tak to zvládnu,“ řekl Vojtěch Schulmeister. Olomoučtí jedou do Zlína bez Brazilce Melinha, který dostal už minulý týden svolení k dřívějšímu odjezdu na dovolenou z rodinných důvodů. Hrát nemohou ani zranění Hudec, Hochmeister, Hubník a Hořava.

Ve Zlíně otázku obsazení postu trenéra pro novou sezonu řešit nebudou. Už minulý týden klub rozhodl o tom, že kouč Pavel Hoftych povede mužstvo i v novém soutěžním ročníku. Chybět domácím bude brankář Zlámal, který je v trestu za vyloučení z utkání na Slavii.

Program 30. kola:

PO: 17.15: FK Teplice - Ostrava, Č. Budějovice -Slavia (vstupy ČT2), Ml. Boleslav -Liberec (přenos ČT2), Kladno - Plzeň, Příbram - Brno, Jablonec - Slovácko, Sparta - Most (vstupy ČT2), Zlín - SK Sigma Olomouc.