Ve středu podepsal Drobisz smlouvu na dva roky. „Smlouvu s hráčem i klubem jsme podepsali,“ potvrdil sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček. Další v podpisové řadě je stoper Darko Šuškavčevič. Ten míří na Andrův stadion rovněž ze Slovácka. S klubem se dohodl, ale dosud smlouvu nepodepsal, protože je na dovolené doma v Černé Hoře. „Přijede v pátek a doladíme všechny formality,“ uvedl Kubíček.

Sigma stále věří, že se jí podaří získat útočníka Milana Ivanu. Ten by rád opustil český fotbal, před časem zkoušel zakotvit v Dánsku nebo Švýcarsku. „Nabídku držíme. Podmínky, které jsme nabídli mu i Slovácku, jsou velké,“ podotkl Kubíček. Klub ještě chce získat levého obránce. „Dva hráči přijdou na zkoušku,“ řekl Kubíček.

Sigma začne přípravu v pondělí, mimo obvyklých přátelských zápasů čeká tým herní soustředění v Rakousku. Tam bude tým kouče Martina Pulpita hrát proti West Hamu (17. 7.) a Happoelu Tel Aviv (20. 7.). Jako druhého soupeře Hanáci plánovali Lazio Řím, ale vzhledem k vysokým finančním požadavkům italského klubu z utkání sešlo.