Trenér Martin Pulpit znovu střídal pro každý poločas jednu jedenáctku, ale pár výjimek se objevilo. Stoper Aleš Škerle odehrál obě utkání, zápas a poločas zvládl i Martin Čupr na levém kraji obrany. Ale i oni původně neměli hrát tolik minut. Zadák Jurkič totiž dostal přímo na turnaji horečku, stoper Šedivý zase dostal na víkend osobní volno.

Sigma končila kondiční část přípravy, takže chvílemi se na hráčích projevila únava z náročného programu. Herní ladění mužstvo teprve čeká, ale už teď se ukazuje jako možná velká posila Brazilec Daniel Rossi. „Je to univerzální hráč, jakých je v české lize málo. Má výtečnou techniku, hru hlavou, střelu, je silný v soubojích jeden na jednoho v útoku i defenzivě. V bránění je až nebrazilsky poctivý. Pokud mu to vydrží, mohl by být opravdu dobrou posilou,“ řekl Augustin Chromý, sportovní manažer SK Sigma.

Olomoucký klub začne zužovat kádr

Po turnaji v Nové Včelnici Sigma naplánovala zúžení kádru. K tomu by mělo dojít nejdříve v pondělí. „Dali jsme si ještě neděli na to, abychom vše pečlivě probrali a promysleli. Rozhodneme na začátku týdne,“ řekl Augustin Chromý. Na spadnutí jsou příchody levých obránců Dejana Jurkiče a Martina Čupra do Sigmy. V pondělí přijede do Olomouce Jurkičův manažer, v přípravě na Hané pokračuje i Čupr.

Někteří z hráčů loňských kádrů Sigmy změní pro novou sezonu působiště. Mimo jiné se to týká i brankáře Tomáše Černého nebo útočníka Jana Schulmeistera. „O Černého projevili zájem druholigové kluby z Vítkovic a Třince, Schulmeister by mohl odejít do Čáslavi,“ uvedl Chromý.

Semifinále:

SK Sigma Olomouc - Č. Budějovice 1:0 (1:0).

Branka: 4. Melinho.

SK Sigma: I. poločas: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Rossi, Rýdel, Janotka - Schulmeister, Melinho, Pulkert.

II. poločas: Lovásik - Jindřišek, Škerle, Komárek, Čupr - Bajer, Kaščák, Petr - Hubník, Hartig, Onofrej. Trenér Martin Pulpit.

České Budějovice: Křížek - Plocek, Horejš, Homoláč (36. Mráz), Žižka - Jendruščák (36. Stráský), Vozábal, Hílek, Černý (45. Horváth) - Plichta (36. Thiaga), Svatonský.

Finále:

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 3:1 (3:0).

Branky: 3. Koukal, 12. Gašparík z pen., 34. Doležal z pen. - 71. Melinho z pen.

Teplice: Belic - Pimpara, Krmaš (36. Lukáš), Ryška, Merzič - Hašek, Doležal (36. Verbíř), Ljevakovič, Gašparík - Koukal, Rilke (77. Sabou).

SK Sigma: I. poločas: Lovásik - Jindřišek, Škerle, Komárek, Čupr - Janotka, Kaščák, Bajer - Bueno, Hartig, Pulkert.

II. poločas: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Čupr - Kaščák, Melinho, Rossi - Petr, Schulmeister, Onofrej. Trenér Martin Pulpit.