„Je to pro nás dobrý bod. Teď se těšíme na Spartu,“ řekl trenér Sigmy Vlastimil Petržela. Sigma ještě nemá záchranu jistou, takže musela hrát na vítězství. Možná i proto trenér Vlastimil Petržela zvolil hru na dva útočníky. Od začátku zápasu nastoupili Lukáš Hartig a poněkud překvapivě také Pavel Šultes (*1985). Toho si vytáhl Petržela z juniorky pro závěr sezony. Šultes si ligu zahrál přesně po roce, naposledy v nejvyšší soutěži nastoupil 13. května 2006 v Ostravě. Hartig pro změnu v základní sestavě nastoupil po měsíční pauze zapříčiněné svalovým zraněním.

Začátek zápasu se Hanákům, jak jinak, nepovedl. Sice v prvních pár minutách zkoušeli být aktivní, ale ve 4. udělali vzadu hrubku. Dort prošel středem hodně lehce a za jeho střelou k levé tyčce se Lovásik jen otočil. „Začalo to už ve středu pole, měli jsme to přerušit už na půlce,“ řekl stoper Martin Komárek. Ale skóre se měnilo rychle. V 6. minutě zavěsil z přímého kopu přesně k tyčce Melinho. O čtyři minuty později centroval zleva Onofrej, na druhé straně si seběhl do čisté pozice Šultes, ale trefil jen pravou ruku brankáře Belice. Ten se při následném střetu s olomouckým hrotem zranil a musel ve 26. minutě střídat. Ve 20. minutě hostům zatrnulo, když se na zadní tyči natahoval po míči Džeko. Ale jinak první poločas patřil hostům, ofenzivní složení jim zjevně svědčilo.Jen střelám Onofreje, Štěpána nebo Hartiga ze šestnáctky chybělo více přesnosti.

Také druhá půlka začala šancí Teplic. Z přímého kopu vystrašil v 51. minutě Lovásika Doležal, olomoucký brankář míč vyrazil s pomocí tyčky. Ten samý hráč to po chvíli zkusil ze hry, Lovásik byl připraven. V 58. minutě vyrobila defenziva hostů volný prostor středem a Džeko sám před brankářem zakončil přesně. „Každý gól mě těší, ale bohužel jsme nevyhráli,“ řekl útočník Teplic Edin Džeko. Po hodině hry stáhl kouč Petržela Hartiga a Štěpána, nastoupili V. Schulmeister a Janotka. A první z nich potvrdil pověst střelce. V 71. minutě vystřelil Onofrej, brankář Dvořák míč vyrazil před sebe a Schulmeister srovnal. „Na dorážku jsem se pořádně soustředil, abych nedopadl jako před pár zápasy proti Slovácku,“ řekl Schulmeister, který Sigmě trefil bod v Teplicích i týden před tím v Mostě.

Po čtyřech minutách hosté vzadu znovu chybovali. Jirsák nasadil kličku Lovásikovi, ale na brankové čáře zachránil Randa. Závěrečné minuty patřily hostům, poslední možnost měl v nastaveném čase Hubník, ale hlavou nebyl úspěšný.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 4. Dort, 58. Džeko - 6. Melinho, 71. V. Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Večeřa. ŽK: Lukáš - Hartig. Diváci: 3950.
Teplice: Belic (26. Dvořák) - Jirsák (79. Verbíř), Lukáš, Klein, Krmaš - Doležal, Sabou, Dort, Štohanzl - Fenin (68. Dragoun), Džeko. Trenér: Bartl.
Olomouc: Lovásik - Jindřišek, Komárek, Škerle, Randa - Štěpán (66. Janotka), Rýdel, Melinho, Onofrej - Šultés (82. M. Hubník), Hartig (61. V. Schulmeister). Trenér: Petržela.