Zítra hraje Sigma v Teplicích, pak doma se Spartou a končí ve Zlíně. „Žádná poraženecká nálada v týmu není,“ řekl trenér Vlastimil Petržela. Ten svou víru v dobrý konec sezony vyjádřil hned po bezbrankové remíze s Příbramí. „Porazíme doma Spartu a hotovo,“ uvedl Petržela. Ještě předtím ale čeká Sigmu cesta do severních Čech. Pro Hanáky mohou mít vzhledem k obtížnému závěrečnému losu body z Teplic cenu zlata. „Nemůžeme propadat žádné panice. Zatím to všechno máme ve svých rukou a já svým hráčům věřím. Jednou už také musí přijít nějaký šťastný zápas,“ uvedl trenér Vlastimil Petržela. „Já jsem optimista. Vím, že teď jsme mohli dvě utkání vyhrát, kdybychom proměnili šance. Takovou smůlu mít, to už není možné. Když se to sečte všechno dohromady, tak je to na kluky asi hodně,“ podotkl olomoucký kouč.

Hanáci jsou v tabulce dole, ale proměnit v každém zápase nějakou ze šancí, které si vytvoří, byli úplně jinde. A jestli už trenér Petržela podobnou střeleckou smůlu zažil? „Hlavně jsme vůbec nezažil za jednu sezonu tolik přehmatů rozhodčích. To zažívám poprvé v kariéře a je mi z toho na blití. Když se dívám na zápas Brno – Sparta, jakou tam písknou penaltu, a pak co je tady u nás? To je každý zápas. Je to tak šílená kampaň, že klukům se strašně těžko hraje. Když máme šance a neproměníme je, tak to je potom strašně těžké body dělat,“ řekl Petržela. Tři zápasy zbývají do konce sezony, první z nich čeká Hanáky v Teplicích, kde se Sigmě tradičně nedaří, často právě ne vlastním přičiněním. „To jsem slyšel. Mně se tam také nedařilo,“ řekl Petržela. „Vždycky to bylo hrozné, tam nebyla šance. Ale boží mlýny melou. V každém případě musí přijít utkání venku, které vyhrajeme. Už jsou jen dvě možnosti, první z nich v Teplicích. Byl bych nejraději, kdyby to přišlo už tam,“ podotkl olomoucký kouč.

Sigma potřebuje body a k tomu je nutné dát nějaké branky. Pomoci by k tomu měl uzdravený útočník Lukáš Hartig. „Slíbil mi, že nastoupí, že do toho půjde. Takže doufám, že už se mu nic do zápasu nestane. Takový hráč nám trošku scházel, hlavně v utkáních venku. Když bude zdravý, tak by nám měl pomoci,“ řekl Petržela. Do týmu pro zbytek sezony přibral z juniorky útočníka Pavla Šultese. „Vzal jsem si ho proto, že se mi líbí. Je velice důrazný ve vápně, je dobře připravený, mohl by nám pomoci. Do Teplic s námi pojede,“ podotkl Petržela.

Olomouc se bude snažit přiblížit k záchraně v Teplicích, kde naposledy vyhrála před šesti lety. Od té doby přivezla už pouze jeden bod, ale i s ním by asi tentokrát Hanáci byli spokojeni. Ale Teplice jsou rozjeté, vyhrály třikrát za sebou a poskočily v tabulce už na páté místo. „Chceme potvrdit předchozí dvě výhry z venku. Kluci se musí naučit hrát pod permanentním tlakem,“ řekl kouč Jiří Bartl.