Horváth vyčaroval od půlky dokonalý lob

OLOMOUC - Sigma se zachránila, Sparta míří za titulem. Olomoucké fotbalisty tak prohra 2:0 před zaplněnými tribunami nemusí tolik mrzet. Za to brankáře Tomáše Lovásika určitě mrzí druhý gól, který dostal od Pavla Horvátha.

22.5.2007

Pavel Horváth v souboji s Melinhem.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Lobem. Od půlící čáry, snad z pětačtyřiceti metrů. Přitom právě Lovásik Sigmu hodně dlouho držel. Hosté vlétli do zápasu nevídaným způsobem. Neuběhly ani tři minuty, když sparťané proklínali vlastní koncovku a brankáře Lovásika, který zneškodnil tutovky Kisela i ránu Kuliče. „To jsem ještě nezažil. Naštěstí jsem to nějak pochytal. Měl jsem pocit, že už se hraje dvacet minut a byla teprve pátá a už jsem si dobře zachytal,“ vyjádřil se k drtivému nástupu Letenských brankář Lovásik.

Slovenská jednička v dresu Sigmy i nadále držela Olomouc ve hře o body. Ovšem přišla 65. minuta. Na hranici pokutového území ale i ofsajdové linie si přebírá míč rychlonohý Kulič a střelou po zemi nedává Lovásikovi šanci. „Těžko říct, jestli to bylo, nebo nebylo z ofsajdu. Nechali jsme tam hodně prostoru a zaplatili za to,“ nevymlouvá se na rozhodčí Lovásik. Nakonec byl smutným hrdinou zápasu. Při tutovkách Sparty stačil sice chytnout i nemožné, ale dvě minuty před koncem ho potupil filigránskou koncovkou Pavel Horváth. Sparťanský záložník po chybě Sigmy ve středu pole napřáhl skoro od půlící čáry. A míč zaplachtil pod břevno.

Takový kousek se v české lize moc často nevidí. „On má dobrou kopací techniku, měl i hodně času. My jsme už hráli vabank a já byl vyběhnutý, jelikož už jsem hrál za obránci takové libero,“ vysvětluje příčinu zvláštního ale krásného fotbalového momentu Lovásik a přiznává, že už podobný gól už inkasoval. „Před lety, na vojně,“ pousměje se s vědomím jisté záchrany. Záložník Pavel Horváth po utkání svůj extrovní gól moc nerozebíral. „Jo, budu si ho asi sám také občas pouštět. Nebyla to vítězná branka, ale také důležitá. To definitivně rozhodlo. Byl to pěkný moment. Ale nebyl to rozhodující gól, tolik bych to nepřeceňoval. Máme nakročeno k titulu, musíme poslední krok udělat,“ řekl Horváth, jenž moc dobře věděl, kde stojí Lovásik. „Já jsem se ani nedíval, kde jsou spoluhráči. Hned jsem se podíval dopředu a viděl, že je Lovásik venku a zkusil jsem to,“ směje se zkušený záložník.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Řidič se po dálnici řítil v protisměru. Skončil na psychiatrii

Velmi nebezpečnou situaci zažili řidiči na dálnici z Mohelnice do Olomouce.

Pitbul kousnul návštěvnici baru do obličeje

Do fakultní nemocnice odvezla záchranka mladou ženu, kterou v jednom z přerovských barů pokousal pitbulteriér její známé.

Dvě dívky se zranily při těžké srážce fordu se seatem

FOTO Z MÍSTA / Dvě mladé ženy skončily v péči lékařů po vážné nehodě fordu, který dostal smyk a vletěl do protijedoucího seatu.