Na lavičce zůstal záložník Martin Pulkert, kterého v závěru předchozího zápasu proti Kladnu tahala třísla. Místo něj dostal šanci Radek Hochmeister.

Sigma se snažila za úspěchem jít už na začátku. V 11. minutě Hochmeister hlavou po rohu těsně minul, ve 20. střelu Onofreje z malého vápna lapil Drobisz. Pro oba týmy šlo o důležitý zápas, možná proto bylo ve hře tolik nepřesností. Hosté se snažili překvapit domácí rychlým kontrem. A jeden takový vyšel ve 39. minutě. Janotka poslal za beky V. Schulmeistera, ale jeho slabou střelu v pádu z tutové pozice brankář Drobisz kryl. Domácí zahrozili až v závěru poločasu, kdy Lovásik v klidu zlikvidoval střelu Ivany. "Když neproměníme takové šance, tak je to těžké. My jsme mohli rozhodnout už hodně brzo," řekl po utkání kapitán Sigmy Filip Rýdel.

V druhé půli přišla další olomoucká možnost až v 67. minutě. Po rohu hlavičkoval V. Schulmeister, domácí zachránil výtečným zákrokem Drobisz. Následná dorážka Štěpána spoza vápna šla vysoko nad. V 74. minutě vyšel Sigmě brejk. Bombu Štěpána Drobisz vyrazil, ale jen k Schulmeisterovi, jenže ten nedokázal ani nadvakrát dostat míč přes brankovou čáru, domácí na ní zachránil stoper Šuškavčevič. "Takovou šanci nedám Mohl jsem rozhodnout," zlobil se sám na sebe útočník Vojtěch Schulmeister. Po třech minutách hosté zazdili přečíslení tří na jednoho. Hanácký zmar přišel v 82. minutě. Randa byl v souboji pozdě a rozhodčí Matějek po chvilce váhání odpískal pokutový kop. Ten proměnil Ivana.

1.FC Slovácko - Sigma Olomouc 1:0

Branka: 83. Ivana z pen. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Kubáň. ŽK: Ivana, Kaspřák - Hochmeister, Schulmeister, Škerle, Komárek. Diváci: 4400. Poločas: 0:0.
Slovácko: Drobisz - Kubáň, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Kaspřák (71. Filipský), Němčický, Görner (46. Kúdela), Racko - Šimáček (79. Brožík), Ivana.
Olomouc: Lovásik - Jindřišek, Komárek, Škerle, Randa - Janotka (62. Štěpán), Hochmeister (81. Vepřek), Rýdel, Onofrej -V. Schulmeister, Melinho.