Na vítězství 3:1 se tehdy na půdě pražské Slavie podíleli Jiří Balcárek, dnes trenér třetiligového Zábřehu, a Radek Drulák, který se trefil dokonce dvakrát.

Mužstvo, v němž tehdy působil například dnešní asistent trenéra Psotky Martin Kotůlek či mladý Tomáš Ujfaluši, nakonec pod vedením trenéra Milana Bokši dosáhlo na bronzovou příčku a účast v poháru UEFA.

Kromě tohoto úspěchu už Eden zažil jen jednu hanáckou radost, a to ve vůbec první sezoně samostatné české ligy. V květnu 1994 vyhrála Olomouc na Slavii brankami Onderky a Lasoty.

Za rok ještě uhrála Sigma s červenobílými bezbrankovou remízu, ale tím výčet úspěchů z osmi utkání ve Vršovicích končí.

Ovšem ani zdaleka to nic není proti bilanci Hanáků na Strahově. Tam také z osmi střetnutí uhrála Sigma jen tři body za plichty. A mezi roky 2002 a 2006 táhla sérii pěti porážek.

Po návratu Slavie do Edenu si Hanáci zatím měli možnost vyzkoušet novou arénu jedinkrát. Loni na podzim prohráli 0:3 a trenér Psotka po skončení úspěšné sezony dokonce toto utkání označil za nejhorší moment celého ročníku. „Připadal jsem si tam tehdy naprosto bezmocný,“ vzpomínal.

„Vzpomínky určitě nemáme nejlepší. Byl to jednoznačný zápas. Bohužel ten náš křest loni dopadl negativně, ale myslím, že jsme si to snad dostatečně vyzkoušeli a letos už nám oči z důlků nevypadnou,“ prohlásil Tomáš Janotka, který při hladké prohře v minulé sezoně odehrál 55 minut.

„Jinak je to ale určitě plus. Je to asi nejkrásnější stadion u nás. Pro každého fotbalistu je to radost, zvlášť když přijde dost diváků. Určitě lepší než Strahov,“ dodal.

Slávisté už v novém Edenu, kam se vrátili na konci ročníku 2007/2008, stihli oslavit dva tituly a dlouho se tam žádnému českému celku nedařilo získat všechny tři body.

Až na jaře zrušilo v domácím poháru kletbu Slovácko a prvním týmem, který pokořil Slavii na tomto stadionu v ligové soutěži, se před reprezentační přestávkou stala Sparta. Napodobí je v pondělí před televizními kamerami Hanáci?