S týmem necestovali mladíci Bodeček, Hořava a Nepožitek, kteří tento týden budou trénovat s juniorkou. Zpět domů se Sigma vrátí v sobotu.

Hanáci jsou ubytování v Bad Loipersdorfu, z hotelu Life Resort budou mimo tréninků vyrážet také k přípravným utkáním. Sigma bude hrát v Rakousku dvakrát, první zápas dnes proti West Hamu United (18.30), druhý v pátek s Happoelem Tel Aviv (18.00). Sigma znovu využije služeb Football Campu Styria, který využívají i evropské špičkové kluby.

Na začátku července tam byl například i Newcastle United s exolomouckým stoperem Davidem Rozehnalem. Po návratu do Olomouce by mělo dojít k dalšímu zúžení mužstva. „Rozhodnutí o definitivním složeníkádru jsme odložili, uděláme ho až po soustředění v Rakousku,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Ze skupinky hráčů, kteří odestovali na herní ladění, by měl odejít ještě jeden stoper. „Trenér se rozhodl, že Komárek se Šedivým si to v Rakousku rozdají o jedno místo,“ uvedl Kubíček. S výpravou odcestoval i obránce Josef Jindřišek, o kterého má zájem Jablonec.

Někteří z hráčů kádru minulé sezony už v Olomouci nejsou, klub s nimi pro nový soutěžní ročník nepočítá. Obránce Michal Vepřek odešel na hostování do Jihlavy, záložník Vojtěch Štěpán bude hostování v Jablonci. Na odchodu jsou i brankáři Tomáš Černý a Jan Vojáček, kteří by mohli působit formou hostování i v zahraničí.

„O Vojáčka je zájem ve Slovinsku, na Kypru nebo Slovensku, něco se rýsuje i v Řecku. A Černý by zase mohl do Skotska,“ řekl Kubíček s tím, že gólmany klub do ničeho netlačí. „Dali jsme jim volnou ruku v hledání ročního hostování. Chceme, aby byli v jiném klubu spokojeni a vrátili se za rok zkušenější, možná i se znalostí světového jazyka,“ uvedl Kubíček.

Kteří hráčí do Rakouska odjeli, se dočtete -ZDE