Hanáci se už v sobotu přesunuli na místo, kterému kouč Martin Pulpit říká West Point. Podle věhlasného výcvikového střediska americké armády. „Bude to hodně tvrdé,“ řekl kouč Pulpit.

Po týdnu potřebného tréninkového drilu pak Sigmu čeká pilování ofenzivy. Protože na podzim měla jeden z nejhorších útoků ligy. „Tomu se musíme absolutně věnovat,“ podotkl olomoucký trenér.

Rozhovor


* Jaký je program přípravy?

Dva dny jsme trénovali doma, po zápase s Vítkovicemi se jelo na soustředění. Pak budeme trénovat doma s tím, že v závěru přípravy budeme využívat hlavní plochu, která bude vyhřívaná.

* Sigma odstartovala přípravu zostra. Mnoho trenérů začíná fotbalem na dvě.

Jenom fotbalem na dvě nikdy nezačínám. Myslím, že tam vždycky musí být běh. A trochu odrazovky. Protože hráče příští týden čeká West Point a to bude hodně tvrdé.

* Jak tvrdé?

To si ani hráči neumí představit. (úsměv)

* Co na soustředění hráče čeká?

Hra na dvě branky, odrazová síla, běh na běžkách. Prostředí je tam nádherné, myslím, že se tam hráčům bude líbit. Pokud nám počasí bude přát. A samozřejmě regenerace. Je tam plavecký bazén, i ten využijeme. Většina hráčů má svalové disbalance, takže budu chtít, aby večer plavali.

* Po návratu ze soustředění nemá Sigma v plánu žádný zápas. To aby si kluci odpočinuli?

Někdy jsem tam po soustředění dával přípravný zápas, třeba s Havlíčkovým Brodem. Ale myslím, že budou potřebovat dostat dva dny volna. Není důležité hrát po soustředění utkání. Navíc nechceme riskovat zranění, měli jsme jich na podzim dost. V přípravném utkání se chce vždycky ten slabší tým proti silnějšímu vytáhnout.

* Do přípravy jde 31 hráčů, na konci ledna by měla Sigma kádr zúžit. Budete dávat v zápasech více příležitostí těm, kteří nehrávali v základu? Aby se projevili ti, co jsou na hraně?

V přípravě by měl dostat vzhledem k zátěži šanci každý hráč. Už teď proti Vítkovicím jsme dali více přednost těm, kteří přišli z juniorky, aby se ze začátku přípravy ukázali. A poslední tři čtyři zápasy minimálně by už měla odehrát základní sestava.

* Budete se více věnovat ofenzivě?

Určitě. Budeme se snažit kondiční složku udržet, na podzim jsme byli dobře připravení. V defenzivě se budeme snažit nechybovat, inkasované branky udržet, možná ještě na jaře o dvě stlačit. Absolutně se ale musíme věnovat útočné fázi. A nejen proměňování útočníků ve finální fázi, ale i zapojování dalších hráčů do ofenzivy. Tam jsou velké rezervy mužstva.