Pulkert začal pravidelně hrát vprvní lize za Sigmu vminulém soutěžním ročníku. Na podzim pod trenérem Martinem Pulpitem mnoho šancí dostával. Proto se rozhodl raději odejít jinam. „Skoro jsem nehrál,“ řekl Pulkert.

Technický bojovný záložník zřejmě zakotví vzahraničí. Už před časem se začalo hovořit otom, že oněj je zájem ve druhé nizozemské lize. Zimní přípravu ale začal sSK Sigma Olomouc. Od neděl byl na soustředění sFC Nitra, účastníkem slovenské Corgoň ligy.

Teď se vydá na opačnou stranu Evropy, do Belgie. „Dohoda sNitrou je taková, že sním byl na soustředění, ale do Belgie na zkoušku ho pustí. Apokud tam nezůstane, vrátí se zase do Nitry,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Olomouc Augustin Chromý.

„Už letím do Belgie. Jsem rád, že se to konečně vyrýsovalo, protože to trvalo celkem dlouho. Je to pro mě šance, doufám, že se mi ji podaří využít,“ řekl Deníku Martin Pulkert. Hned včera odcestoval do Belgie. Do konce týdne by mohl vědět, jestli na jaře bude hrát za 14.tým belgické nejvyšší soutěže. „Ve čtvrtek je trénink, den poté přípravný zápas. No a pak už bych mohl vědět na čem jsem,“ podotkl Pulkert.

Ještě před cestou do Belgie si tři dny potrénoval se slovenským FC Nitra. Apak odjel. „Vtom problém nebyl. Byl jsem tak domluvený strenérem Pavlem Hapalem. Dohodli jsme se, že když do posledního ledna taková možnost přijde, tak na zkoušku pojedu,“ řekl Pulkert. Aco kdyby se vBelgii nelíbil? „Tak půjdu do Nitry,“ dodal Pulkert.