Dorazí čtyři noví hráči, klub bude zkoušet dva Slovince

Hráči se sejdou už v osm ráno, o půl hodiny později začíná první tréninková jednotka. Na té budou všechny posily Hanáků – Brazilci Daniel Rossi a Daniel Bueno, Černohorec Darko Šuškavčevič a brankář Petr Drobisz. Z jarního kádru chybí pouze záložník Radek Hochmeister, který se vrátil zpět do Liberce.

Související článek: Pulpit: S Melinhem počítám

Přípravu s olomouckým týmem zahájí 27 hráčů a čtyři brankáři. Mimo nakoupených posil začnou se Sigmou trénovat i další fotbalisté. Z hostování klub stáhl záložníky Lukáše Bajera (Bystrc) a Marka Kaščáka (Trenčín). „Trenér Pulpit chce dát všem hráčům rovnou šanci, aby se poprali o místo v týmu,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Jiří Kubíček. Kromě nich ještě dorazí na první trénink další čtyři hráči. Slovinec Dejan Jurkič (1984) a exbystrcký Martin Kasálek (*1980) zkusí získat v týmu místo levého obránce. Další dva fotbalisté dorazína test, to se týká levého ofenzivního záložníka Josipa Iličiče (*1988) a útočníka Petra Vodáka (*1981), který na jaře působil v Uničově. „První z nich je mladý talentovaný hráč ze Slovinska, zkusíme ho. To samé platí i v případě Vodáka,“ uvedl Kubíček. Po dvou týdnech dojde k prvnímu zúžení kádru.

Dva z hráčů se do pondělníhotréninku nezapojí. Melinho přiletí z Brazílie až večer, trénovat začne v úterý. A Rýdel dostal delší volno, začne trénovat až ve čtvrtek, protože část dovolené strávil na EURU 21.

Po neděli by se mohl k olomouckému týmu připojit další zajímavý fotbalista. Záložník Kamil Vacek (*1987) je v německé bundesligové Arminii Bielefeld na hostování do konce června a klub opci na jeho další působení zatím neuplatnil. „Takže Kamil by se měl zapojit do přípravy u nás,“ řekl Kubíček. Vacek se ovšem právě zotavuje z opakované zlomeniny kůstky v noze.

Hrát můžou jen tři

OLOMOUC - Osm cizinců má v Sigmě smlouvu, další dva přijedou na zkoušku. Čtyři Slováci nejsou žádným problémem, to by se týkalo i dvou testovaných Slovinců. Nastoupit totiž může neomezený počet cizinců ze zemí, které jsou členy Evropské unie.

Lehké komplikace ale mohou nastat, pokud v klubu zůstane Brazilec Melinho. V týmu jsou totiž ještě jeho dva krajani Rossi a Bueno, navíc ještě Černohorec Darko Šuškavčevič. Tedy čtyři hráči ze států, které nejsou v Evropské unii. A nastoupit v soutěžním utkání mohou pouze tři. Co to znamená? Jeden bude muset být vždy na lavičce.

program přípravy SK Sigma

25. 6.: zahájení.

30. 6.: SK Sigma – Fulnek (10.15).

4. 7.: SK Sigma – Artmedia Bratislava (18.00 a 20.00).

6. 7.: Turnaj Hlinsko.

7. 7.: Turnaj Nová Včelnice.

11. 7.: SK Sigma – 1. HFK Olomouc (17.00).

14. 7.: 1. FC Slovácko – SK Sigma (10.15).

16. – 21. 7. soustředění Rakousko.

24. 7.: SK Sigma – Hradec Králové (17.00).

28. nebo 29. 7.: SK Sigma – Baník B.

Všechna domácí utkání se hrají na Andrově stadionu.