Není to ovšem jediná novinka, od září začne v Olomouci trénovat odchovanec Sigmy Jiří Gába (*1980). Podle sportovního ředitele Sigmy není vyloučen odchod Brazilce Melinha. „Banaczek je u nás na zkoušce do konce toho týdne,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček. Člen týmu polského mistra z minulé sezony je momentálně volným hráčem, za Sigmu by měl nastoupit v dnešním utkání v Zábřehu. „Pak se uvidí, jak se bude zamlouvat trenérovi. Na případné změny v kádru máme čas do konce září,“ podotkl Kubíček. Banaczek hrával v Polsku mimo Lubinu i za Amicu Wronki, Widzew Lodž a Gdaňsk. Působil také ve švédském IFK Norrköping, řeckém Ethnikos Asteras nebo lichtenštejnském VC Vaduz. Jednu sezonu byl v béčku Bayernu Mnichov.

Záložník Jiří Gába naposledy působil v Sokolově, kde ho trénoval současný kouč Sigmy Martin Pulpit. Na jaře se ale zranil. „Jirka je stále hráčem našeho klubu. Teď se dává dohromady po zranění, od září u nás začne trénovat,“ řekl Kubíček.

Brazilec Melinho měl po minulé sezoně odejít z Olomouce. Zájem údajně měla ruská Samara, ale Melinho nakonec zůstal. Ale je možné, že v rozehrané soutěži odejde. „Měli jsme s ním pohovor na téma jeho další motivace. Už dříve jsme řekli, že mu umožníme odchod do lepší soutěže. On sám by rád do ciziny, není to v rovině, že by šel do jiného českého klubu. Jako třeba do Ostravy místo zraněného Lukeše,“ řekl Kubíček.