„Hráči se o sebe musí více starat, to je pro ně novinka,“ řekl sportovní manažer Sigmy Augustin Chromý. „Dá se říct, že dosud nebyl ve všem podstatném profesionální přístup,“ podotkl Chromý.

Návštěvy u pedikéra a ne moc populární u zubaře musí hráči absolvovat na přání kouče. „Trenér Pulpit s tím má dobré zkušenosti, takže v tom pokračuje i v našem klubu,“ uvedl Chromý.

A jaké jsou důvody? „Na pedikúru musí chodit, protože třeba z běhání, ale i ze samotných kopaček mohou mít otlaky. A fotbalista musí mít nohy v pořádku,“ vysvětlil Chromý.

Se zubařem je to trošku jiné. „V zahraničí je něco podobného běžnou věcí. Protože i stav chrupu může souviset s tím, že hráč má například opakované potíže s achilovkami nebo třísly. U některých se potom jako příčina problémů ukázaly záněty zubů,“ řekl Chromý. Například potíže Tomáše Rosického souvisely se zuby moudrosti. Takže fotbalisté Sigmy musí chodit pravidelně k zubaři. „Ale není to tak, že by některý z nich nikam nešel a pak si jen přinesl potvrzení. Chodí všichni k zubaři, kterého vybral klub,“ podotkl Chromý.