Ve hře je ještě patnáct bodů a SK Sigma Olomouc z nich potřebuje urvat co nejvíce co nejdříve, protože jistotu záchrany ještě stále nemá. Hanáky čeká skutečně perný týden. Důležitý je pro ně každý zápas, navíc tři zápasy během sedmi dnů pro ně ještě znamenají pořádnou porci cestování. Zítra hraje Sigma v Mostě, pak ve středu doma proti Příbrami a příští neděli v Teplicích. Sigmě se na hřištích soupeře v posledních měsících moc nedaří, venku vyhrála naposledy loni v dubnu - 2:0 v Blšanech. Od té doby nic.

A v právě probíhající sezoně dovezla z cizího stadionu pouze jeden bod, žádný z celků Gambrinus ligy na tom není tak špatně. "Zisk každého bodu by pro nás byl obrovskou pomocí, byl bych spokojen i s remízou," přiznal trenér Sigmy Vlastimil Petržela. Jeho tým stojí bodový zisk v posledních týdnech především špatná koncovce. Šance si olomoučtí hráči dokážou vytvořit, ale na gól jich potřebují strašně moc. Právě tohle připravilo Hanáky o výhry v Uherském Hradišti i doma s Jabloncem. "Nedaří se nám, provází nás smůla a hlavně neproměňujeme šance," řekl kouč, ale poraženeckou náladu v mužstvu prý necítí. "Kluci jsou spíše naštvaní, cítím odhodlání a to se mi líbí," dodal.

Sigma se bude muset obejít bez Randy, který je v trestu za čtyři žluté karty, nejistý je start útočníků Hartiga s Hubníkem. Ale oba s týmem v týdnu trénovali. Naopak po karetním trestu na jeden zápas se do týmu znovu může vrátit Aleš Škerle. "Je to pech, kdybychom aspoň jeden zápas mohli hrát normálně. Alespoň bude Tomík Randa připravený na středeční zápas s Příbramí," uvedl Petržela. Při prvním anglickém týdnu šetřil v jeho úvodu hráče, v Brně tehdy nechal odpočívat Onofreje a Melinha. "A nebýt toho, tak jsme doma Kladno neporazili. Teď už si ale něco takového nemůžeme dovolit, jsou to pro nás zápasy o bytí a nebytí," podotkl Petržela.

Stoprocentní záchranu stále nemá jistou ani Most, teď přivítá ještě více ohroženou Olomouc. "Doufám, že navážeme na bodové zisky z posledních zápasů a nezkomplikujeme si situaci. Nikdo si nemůže myslet, že jsme z nejhoršího venku," řekl trenér Zdeněk Ščasný. Za domácí nemůže nastoupit zraněný stoper Johana.