O štěstí může hovořit obránce Sigmy Martin Komárek po utkání 11. kola Gambrinus ligy s Libercem (2:1). Loket Filipa Dorta vylétl po hlavičkovém souboji do oblasti pravého oka olomouckého stopera.

Následky? Jeden steh a gigantický otok, kvůli kterému musel Martin vystřídat. „Nevidím na pravou stranu,“ líčil nepříjemnou situaci pro čtenáře Deníku s balíčkem ledu v ruce.

Rozhovor

Filip Dort už jednu žlutou dostal, měla následovat druhá?
Já ani nevěděl, že ten loket mi dal Dort. No, ale asi proto to rozhodčí vůbec nepískl. Šel by ven.

Bolelo to hodně?
Bolelo, jako každý souboj. Spíš mě mrzí, že jsem to nedohrál, protože přes ten otok nevidím na pravou stranu. Musel jsem vystřídat.

Navíc po ošetření jste nastoupil a za minutu přišel další tvrdý hlavičkový souboj s Nezmarem.
No, právě. Bylo to těžké, když máte takové zranění. Soupeř to vidí. Nechci říkat, že to bylo záměrné. Vzdušné souboje jsou takové, že si tam dá každý loket. Hrají se tvrdě.

Ale souhlasíte s tím, že lokty v hlavičkových soubojích jsou hodně nebezpečné a měly by se trestat žlutou, ne-li červenou kartou?
Ano, měly by. Diváci, kteří seděli na hlavní tribuně, tak viděli jasný loket do obličeje. On nehrál vůbec balón! Hlavní říkal, že to nebyl faul. (kroutí hlavou) Těžko se dá rozhodčímu říct, ať to ocení kartou, když to prostě nepískl (rozčíleně). Asi věděl, že to byl Dort, který měl kartu, a druhá žlutá by znamenala červenou. Těžko říct.

Jste na Dorta naštvaný?
Ne. Nic mu vzkazovat přes noviny nebudu. Nemám mu to za zlé. Je to fotbal, a ten je plný soubojů. V úterý se to může otočit, ale tím nechci říkat, že se něco stane.

Kolik si to vyžádalo stehů?
Jenom jeden steh, ale nejhorší na tom je ten otok. Leze mi do oka a nevidím na pravou stranu.

To vám oteklo hned po tom zákroku, nebo až v šatně?
Spíš postupně. Ze začátku to vypadalo, že bych mohl dohrát. O poločase jsme sundali obvaz a bylo vidět, že to nepůjde.

Šití proběhlo také až o přestávce?
Ano. V 35. minutě mě ošetřili jen provizorně, abych mohl dohrát a Darko se mohl nachystat.

Musela to být velká rána. Přesto říkáte, že vám vadí jen otok. Otřesený jste nebyl?
Ne. Cítím se v pohodě, hlava se mi netočí. Nejhorší je ten otok.

Řekl jste si o vystřídání, nebo se stačilo trenérovi na vás podívat?
Konzultovali jsme to s doktorem a dohodli jsme, že bude lepší, když tam nastoupí Darko.

A bolí to tedy míň, když se vyhrálo?
(rozesměje se) Bolí to stejně, jako kdyby si prohrálo!

Že se rány hojí po vítězném zápase líp, jsou tedy jen mýty?
Určitě! Ale jsem šťastný, že se vyhrálo a máme tři body.

Stihnete úterní zápas?
Já doufám, že jo. Teď můžeme jenom maximálně čekat. Hraje se už v úterý, takže je to určitě horší, než kdyby se hrálo za týden. Uvidíme, jak to bude vypadat, jestli to splaskne, nebo to bude dál natékat.

Nebyl v tom úmysl, hájí se Dort

Ve 35. minutě sestřelil loktem v hlavičkovém souboji liberecký Filip Dort stopera Sigmy Martina Komárka. Ten zápas nedohrál. Zákrok se obešel nejen bez karty, ale i bez odpískání faulu.

„Já jsem šel normálně do souboje. To, že jsem ho trefil loktem, vyplynulo ze hry. V žádném případě v tom nebyl úmysl,“ řekl Dort. „Není to první ani poslední souboj, kdy někdo dostal při hlavičkovém souboji loktem do hlavy. Kdybych dostal já, stalo by se to mě. V tom nebyl vůbec žádný úmysl,“ podotkl liberecký záložník.

A jestli to byl faul na kartu? „To se zeptejte rozhodčích,“ ukončil debatu a odešel. Jednu žlutou už před střetem s Komárkem měl. Zapískat rozhodčí faul, hrozilo mu vyloučení.