To porazili silné týmy Liberce a Teplic. Rádi by k nim přidali třetí vítězství do řady už v neděli doma s Příbramí. „Byla by paráda vyhrát tři zápasy za sebou,“ říká záložník SK Sigma Olomouc Tomáš Janotka.

Rozhovor

Jak si to teď užíváte, když jste porazili dvě silná mužstva a posunuli se do první šestky?
Určitě nás to těší a jsme za to moc rádi. Myslím, že je dobré, že jsme navázali na dobrý výkon s Libercem a přivezli tři body z Teplic. Teď by to chtělo, abychom to potvrdili a porazili Příbram.

V podobné situaci už jste jednou byli. Před Kladnem jste mohli potvrdit vzestup a hlavně o něm přesvědčit fanoušky. Ale prohráli jste tam.
Tam se to nepovedlo. Do Teplic jsme jeli s tím, že chceme bodovat. To se nám povedlo, myslím, že jsme tam hráli velmi dobře. Hráli jsme tam dobrý fotbal a zaslouženě jsme vyhráli. Pokud bychom teď měli tři vítězství v řadě, byla by to paráda a posunulo by nás to zase výš.

Jak to, že jste hráli v Teplicích tak dobře? Tam tolik šancí Sigma nikdy v lize neměla.
Asi to byl nejpovedenější výkon. Ale i v předchozích dvou sezonách jsme tam získali body za remízy. Takže se nám poslední dobou na Stínadlech daří. Tentokrát jsme hráli určitě nejlíbivější a atraktivní fotbal a šancí jsme měli hodně. Mohli jsme být spokojeni.

Byl to hodně náročný zápas. Ve velkém počtu hráčů jste útočili i bránili.
Byl to náročný zápas. Soupeř byl těžký, terén byl náročný, takže jsme se dost vydali. Jsme rádi, že to vyšlo.

Teď má Sigma doma Příbram. To je papírově lehčí soupeř, ale možná to bude těžší zápas než proti někomu silnému.
Je to tak. Přijede sem Příbram a každý si řekne, to máte tři body zadarmo, to musíte vyhrát. My to víme, že musíme vyhrát, ale takové zápasy jsou nejtěžší.

A hodně je ulehčí rychle vstřelená branka.
Samozřejmě. My budeme doma, budeme se snažit dát co nejrychleji gól. Doufejme, že se nám to podaří, že se chytneme a vyhrajeme třeba i větším rozdílem.

Věříte, že by mohlo přijít více diváků, když jste teď porazili Liberec a Teplice?
Určitě bych za to byl rád. Všichni děláme proto maximum, abychom dostali lidi na stadion. Uvidíme.

Takže věříte, že když jste je tak dlouho vyháněli, že nebude trvat tak dlouho, než zase začnou chodit?
My jsme je nevyháněli (smích). Samozřejmě je jasné, že když je plný stadion, přijde hodně lidí, kteří fandí, tak se hraje jinak. Celý zápas vypadá lépe, když je narvaný stadion, je mnohem lepší atmosféra, je to vyhecovanější.