Právě Hubník mohl rozhodnout nedělní zápas na Spartě. „Kdybych tu šanci proměnil, měli jsmebtři body,“řekl Michal.

Rozhovor


* Zklamání po zápase se Spartou asi muselo být velké. Většinu hrací doby byli domácí v deseti, tak jednoduchá cesta za výhrou už na Letné dlouho nemusí být.

No právě. Myslím, že jsme do zápasu vletěli celkem slušně. Dařilo se nám napadat jejich rozehrávku, šlo to už od nás dvou v útoku, měli jsme pokrytý střed hřiště. Jenže po vyloučení jsme s tím přestali.

* Proč? Pak to byla celkem hodně pasivní hra, na to, že jste měli o jednoho chlapa na hřišti víc.

Nevím proč, ale zbytečně jsme se zatáhli. Byla velká díra mezi útokem a zálohou. Pořád to byly jen nákopy, úplněnám chyběla mezihra. Naopak Sparta to hrála chytře, chvílemi se to na nás celkem valilo. Mrzí mě tutovka z prvního poločasu. Kdybych ji proměnil, tak jsme měli tři body.

* Pak jste měl ještě jednu šanci. Těsně předtím, než dal Došek gól. Co tam chybělo?

To byla snad jediná povedená akce po zemi ve druhé půlce. Vyťukali jsme je, dobrý centr od Tomáše Janotky přeletěl Řepku. Ale hlavičkoval jsem už z místa, takže jsem nemohl balon lépe usměrnit. No a vlastně z protiútoku jsme dostali ten nešťastný gól.

* Vám se ten zápas celkem povedl. Tedy nedal jste gól, ale za faul na vás byla červená karta, měl jste dvě tutovky a navrch ještě vyhlavičkovával z brankové čáry při šanci Sparty.

No, měl jsem být při standardce na odražený balon. Dostal jsem se až na zadní tyčku a stačil míč vyhlavičkovat.

* Sigma v pěti kolech ligy nedala gól ze hry. Dá se říct, že je to krize?


Krize to je. Ale musíme hrát dál naplno a produktivitu zlepšit.

* Je to třeba tím, že skutečně tolik chybí Melinho? Nebo jsou ti, co nastupují ve středu pole, málo odvážní?

Oba střední záložníci, Kaščák i Rossi, jsou spíše defenzivní. Melinho nebrání, ale umí dát kolmou přihrávku, dokáže něco vymyslet. V poslední době se zvedá a třeba by nastoupil i na Spartě, kdyby se nám nezranili dva obránci.

* Prospěje koncovce, že Sigma začala hrát se dvěma útočníky?


S Lukášem Hartigem se mi hraje dobře. Doplňujeme se, chodíme spolu do ataku. Jenže góly nám pořád chybí…

* V reprezentační přestávce asi nebude v kabině Sigmy moc veselo. Mohli jste mít o pár bodů víc.

Mohlo jich být víc, ale i méně. Máme pět bodů, v tabulce pravdy minus jeden bod a musíme se pořádně připravit, abychom příští sobotu porazili doma Brno.