Dal jste někdy pohlednější gól?
No, to bylo spíš v dorostu, ale v mužích ne. I když vlastně pár takových bylo, když se tady hrála ještě druhá liga. S Vítkovicemi jsem to taky hezky trefil. Ale byl to jeden z nejhezčích gólů, co jsem dal.

Vy o sobě víte, že máte kvalitní střelu ze střední vzdálenosti?
No, právě že teď se mi spíš nedařila. V Teplicích jsem měl taky podobných pár příležitostí. Ono je trošičku o štěstí, kdy to tam sedne. Samozřejmě i o tréninku. Tak půl na půl.

V předcházejících zápasech to vypadalo, že se zastřelujete. Liberci jste trefil v poháru tyč, pálil jste i v Teplicích. Gól byl několikrát na vlásku. Ulevil jste si?
Jasně. Dal jsem první gól v Boleslavi, to bylo nějaké čtvrté kolo. Bylo na čase, abych přidal druhý. To se povedlo s Příbramí. Samozřejmě v minulých zápasech byly šance, nepadlo to tam. Teď první střela a padla krásně.

Olomouc přidala další tři pěkné trefy. Gól Příbrami zafungoval spíš jako provokace Sigmy, že?
Určitě! Ale myslím, že první poločas nebyl ideální. Ztráceli jsme strašně moc balonů. Nedařila se nám kombinace. Gól nás nakopl. V první půli jsme se do šancí moc nedostávali, ve druhé jsme vedli už v 65. minutě 4:1. Takže se nám povedla výborně!

Byl to nejlepší výkon Olomouce?
Těžko říct. Výsledkově určitě, ale herně myslím, že se můžeme ještě zlepšovat. Zvlášť v tom první poločase. Jeden zápas se podaří a druhý je to horší. Třeba s Libercem jsme v lize vyhráli, pak se nám nepodařil pohár. Pak kvalitní zápas v Teplicích a teď špatný první poločas s Příbramí. Ale zvládli jsme to. Možná už to bude dobré.

Vyhráli jste třetí zápas v řadě. To je přece dobrý počin, ne?
To pochopitelně. V lize máme pět zápasů bez prohry, takže samozřejmě stoupáme v tabulce výš. Teď chceme zase přivézt něco z venku.

O pohárech alespoň mluvíte?
Tak já nevím. Začátek se nám povedl, tak tady byly takové hlasy. Pak bylo zase pár zápasů hluché období a teď jedeme. Uvidíme, jak se nám povede podzimní část. Ještě máme tři zápasy do konce. Jedem do Zlína, potom tady máme Baník. To bude pro nás, dá se říct, zkouška, jestli máme šanci bojovat o přední příčky v tabulce.

Příbram jste přehráli ve středu hřiště. Trojúhelník Kaščák – Hořava – Melinho je velká síla Olomouce. Souhlasíte?
Ano. Hráváme takhle každý zápas. Už pár utkání v minulé sezoně jsem hrál s Kášou ve středu. Jsme takhle sehraní. Víme o sobě. Mám pocit, že nám to šlape.

V závěru utkání s Příbramí nastoupili Nuc s Nepožitkem. Příležitost už dostali také Heidenreich, Pospíšil, Petr nebo Doležal. Složení vám musí připomínat mistrovskou jízdu v dorostu Sigmy před dvěma roky. Tehdy pod vedením trenéra Psotky. Takhle nějak jste si to v dorostu představovali?
(usměje se) Určitě je dobře, že mladí hráči tady dostávají příležitost. Je to dobře i pro klub. Můžeme se potom dál někam prodat a upozornit na sebe tím, že v Olomouci dostáváme šanci.

Navíc Sigma může do budoucna z této generační výměny úspěšné party těžit i na hřišti.
To doufám! Ale nemůžeme hrát hned pět mladých. Musí se to doplňovat postupně. Každý z nás, těch mladších, musí získávat zkušenosti, aby to bylo lepší a lepší.