Sigma U19 - Příbram U19 4:0 (1:0)


Sigma do zápasu vlétla aktivněji a už v 8. minutě byla po důrazu Doležala odměněna -1:0. Po úvodní brance se hosté několikrát osmělili, ale narazili na připraveného gólmana Sigmy Bártu. Ten zneškodnil nohou i tutovku Mišuna. Trenér Olomouce nebyl s hrou svých svěřenců spokojený a už ve 29. minutě sáhl ke střídání Potyše. Domácí druhý gól do přestávky nepřidali i proto, že hlavička Ulmy skončila na břevně. Druhé dějství hosté ve snaze za vyrovnáním otevřeli hru, ale ani po střelách Veselého či Mirgy se branky nedočkali. Brejkové situace vyhovaly zejména nesmírně rychlému Javůrkovi, který svůj kvalitní výkon okořenil v 71. minutě druhou brankou Olomouce. Za šest minut přidal třetí direkt Jančík a bylo jasné, že body zůstanou na Hané. Účet zápasu uzavřel sám před gólmánem zakončující Pospíšil. „Spokojený mohu být jen s výsledkem. Po úvodní brance jsme nepřesně kombinovali. Příbram má fyzicky výborně vybavené hráče. Několikrát nás podržel Bárta. Chtěli jsme hrát ofenzivně až na pět útočníků, ale nedařilo se nám to,“ přísně hodnotil dění na hřisti trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Branky: 8. Doležal, 71. Javůrek, 77. Jančík, 81. Pospíšil. ŽK: Heidenreich, Štětina - Gazda, Kunc. ČK: 90. Gazda.
Sigma: Bárta - Nuc, Dreksa, Ulma, Heidenreich (54. Škoda) - Potyš (29. Dvořák), Štětina, Jančík, Javůrek - Pospíšil, Doležal (78. Kučera). Trenér Zdeněk Psotka.

 

Sigma U17 - Příbram U17 2:1 (0:1)


Dramatický průběh zápasu začal fatálním kiksem olomoucký brankář Voharek, který doslova přihrál na první gól Marešovi. Hanáci tímto okamžikem poněkud znervózněli, a tak útočné manévry nastaly až po přestávce. Dvě minuty po změně stran si na prodloužený centr naskočil stoper Murin a svou druhou brankou v sezoně vyrovnal. Nerozhodný výsledek byl ale Sigmě málo. Ostřelování bránkáře Příbrami pokračovalo, ale Švestka své spoluhráče několikrát podržel. Zasloužená krutost tak dostala slovo až v druhé minutě nastaveného času. Střídající Michal Brada přebral míč za obranu a chladnokrevně přehodil Švestku. Poté se už ozval hvizd rozhodčího. „Každopádně jsme měli rozhodnout mnohem dřív. Dali jsme si gól sami. Druhý poločas byl na jednu branku a přáno nám bylo až v poslední minutě,“ uvedl trenér olomoucké sedmnáctky Michal Coufal.

Branky: 42. Murin, 80. (+2) Brada - 17. Mareš. ŽK: Rybák, Buch (oba Příbram).
Sigma: Voharek -Koutný, Murin (78 Sova), Soušek, Machalický - Navrátil (41. Bábovka), Šindelář, Tomeček, Pospíšil - Pančochář (73. Žáček), Zachar (41. Brada). Trenér Michal Coufal.