Sigma rozdrtila v přípravném derby 1.HFK

OLOMOUC - Fotbalisté SK Sigma porazili v dalším přípravném utkání na novou sezonu 1. HFK Olomouc. Městské derby vyhrál domácí tým vysoko 6:0. Nejvíce se dařilo Michalovi Hubníkovi, který stačil nastřílet za 19 minut čistý hattrick.

12.7.2007

Michal Hubník bojuje o míč.Foto: DENÍK/František Pacner

Sigma si v derby s Holicí zastřílela. Hattrick Michala Hubníka pozdržela po prvním góle bouřka s mírným krupobitím, kvůli které byla hra přerušena na deset minut. V závěru poločasu, už za stavu 3:0, mohli hosté korigovat, střela Kazára z přímého kopu ale skončila na břevně. Ve druhé půli se nejprve prosadil Bueno, pak proměnil penaltu za faul na sebe Onofrej. A v 86. minutě Bueno patičkou namazal Janotkovi na šestou branku.

Trenér domácího týmu mohl být spokojen. „Byli tam věci, se kterými můžeme být spokojeni. Ale i věci, na které si musíme dát pozor, třeba na zbytečné individuálních chyby v defenzivě,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit. A spěchal plánovat zúžení kádru. „Teď po utkání nad tím budeme sedět,“ uvedl Pulpit. Ještě předtím s klubem podepsal kontrakt obránce Martin Čupr. Další zápas hraje Sigma v sobotu v Uherském Hradišti (10.15).

Kouč HFK Leoš Kalvoda se po zápase zlobil. „Musím říct, že je to hanba. Za výkon, který jsme podali, se musíme stydět. I když jsme v plné přípravě,“ řekl Kalvoda. „Mužstvo druhé ligy, které hrálo v minulé sezoně o postup, by tohle nemělo dopustit,“ podotkl Kalvoda. Dva jeho hráči museli po utkání do nemocnice. „Kotůlek jel šít roztrženou nohu, brankář Doležal na vyšetření se zřejmě vykloubeným malíčkem,“ uvedl Kalvoda. HFK hraje další přípravný zápas v sobotu ve Slatinicích proti Zlínu (10.00).

SK Sigma – 1. HFK Olomouc 6:0 (3:0)

Branky: 23., 40. a 42. M. Hubník, 71. Bueno, 78. (pen.) Onofrej, 86. Janotka. Rozhodčí: Gallo - Svoboda, Molik. Diváků: 700.
SK Sigma: I. poločas: Lovásik - Jindřišek, Šedivý, Škerle, Čupr - Hořava, Kaščák, Melinho - M. Hubník, Hartig, Pulkert. II. pol.: Lovásik - Randa, Šuškavčevič, Bodeček, Jurkič - Janotka, Rossi, Onofrej – Štěpán, Bueno, V. Schulmeister (77. Hořava). Trenér Martin Pulpit.
1.HFK: Doležal (58. Šrom) – Lošťák (82. Kouřil), O. Kalvoda, Kotůlek (46. Krutý), Josefík (46. Zlatohlavý) – Spáčil (46. Dadák), Grim, Ševela (46. Korčián), Škuta – Kazár (46. Vodák), Zmeškal (46. Janeček). Trenér Leoš Kalvoda.

12.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Srážka s převrácenou cisternou na D35 u Přáslavic
14

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Sigma? Mnohem víc si věří, nepříjemná pro kohokoliv, chválí Kučera

Loni Sigmu vyzval dvakrát coby kouč Znojma, pokaždé odcházel poražen (1:2 a 1:4).

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana.

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.