Vítězství 1:0 trefil z přímého kopu Tomáš Kazár. Trenér Martin Pulpit posadil na tribunu záložníka Melinha a místo něj poslal poprvé k ligovému utkání Lukáše Bajera. „Nečekal jsem, že šanci hrát ligu dostanu tak rychle. Doufám, že jsem trenéra nezklamal,“ řekl Bajer. Další změny v sestavě byly vynucené. Nastoupit nemohli zranění záložníci Onofrej a Rýdel, jen na lavičce byl po svalovém zranění útočník Hartig.

Sigma už nepředváděla v defenzivě takovou nekázeň jako zápas předtím v Českých Budějovicích, defenziva pracovala dobře. Horší už to bylo s útočnou fází, směrem dopředu se olomoucký tým moc prosadit nedokázal. A na rozdíl od utkání v 1. kole na jihu Čech tým bojoval od první minuty. „Hráčům jsem před utkáním řekl, že první kola sezony nejsou na krásu, ale na krev,“ podotkl kouč Martin Pulpit.

A bojovnost přinesla Sigmě body. V začátku druhého poločasu hosty zatlačila a v 58. minutě se dočkala gólu. Po faulu na Janotku si postavil balon k přímému kopu Kazár. A levačkou trefil přesně do šibenice. „To bylo nechytatelné,“ řekl brankář Miroslav Miller. Poslední minuty zápasu se hosté pokoušeli o vyrovnání. Ale obrana šéfovaná Šuškavčevičem a krytá brankářem Drobiszem neměla větší potíže.

Hanáci mohli Boleslavi přidat další branky na cestu, ale nedokázali už dohrát ani jeden z mnoha brejků.

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)


Branka: 58. Kazár. Rozhodčí: Jílek - Goňa, Ondo. ŽK: Rossi, Šuškavčevič - Rajnoch, Hrdlička. Diváci: 5313.

Olomouc: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Rossi, Kaščák, Bajer - Janotka (90. Komárek), Hubník (71. Hartig), Kazár (74. Lukšík). Trenér: Pulpit.

Ml. Boleslav: Miller - Brunclík, Rajnoch, Kopic, Hrdlička - Sedláček, Voříšek (78. Řezníček), Matějovský, Kalina (46. Poláček) - Kysela, Táborský (69. Holub). Trenér: Zajíc.

 

ZDE > PŘEČTĚTE SI DALŠÍSPORTOVNÍZPRÁVY