V 87. minutě centroval Petr a Janotka hlavou mířil těsně nad. „Hlavičce chybělo tak deset centimetrů. Měli jsme hru pod kontrolou, chyběl tomu jen gól,“ litoval sedmadvacetiletý běhavý hráč.

Rozhovor

Měl jste na hlavě vítězný gól. Mrzí váš, že jste šanci neproměnil?
Těsně před koncem jsem z levé strany dostal pěkný centr do vápna. Vyskočil jsem, ale hlavičce chybělo tak deset centimertů. Šlo to těsně nad břevno, velká škoda.

Baník jste přehrávali, je remíza o to větší ztráta?
Byli jsme lepší a bylo to vidět ještě před tím, než Ostrava dostala červenou kartu. Potom se náš nápor jen umocnil tím, že Baník hrál v deseti. Je škoda, že jsme ani jednu z příležitostí nepřetavili ve vítěznou branku.

Nebylo po vyloučení jejich hráče dobývání pokutového území soupeře složitější?
Ne, Baník se pořád snažil hrát a vývoj hry byl pořád stejný. Někdy to bývá horší hrát proti deseti, ale tohle nebyl ten případ. Baník se snažil hrát otevřenou partii. Ale i tak jsme měli hru pod kontrolou, chyběl tomu jen gól.

Věřili jste až do poslední minuty, že můžete vítěznou branku vstřelit?
Určitě, hráli jsme až do poslední minuty. Ty šance postupně přicházely, stačilo je proměnit.

Jak se hrálo v tom tropickém počasí? Dělalo vám to komplikace?
Bylo úmorné vedro, ale my jsme dostatečně trénovaní, abychom tohle prostě zvládli.

Jak se vám líbila divácká kulisa? Byl jste spokojen s podporou z hlediště?
Atmosféra byla výborná, s Baníkem je vždy taková. Naši fanoušci byli skvělí, tlačili nás celý zápas. Jen je škoda, že jsme je neodměnili vítězstvím.

Jak hodnotíte vstup Sigmy do sezony? V lize čtyři body a ještě drtivá výhra v Aberdeenu, považujete to za úspěch?
Myslím, že jo. Nikdo nečekal, že vyhrajeme v Aberdeenu 5:1, na Bohemce 2:0 taky fantastické, jen škoda toho zápasu s Baníkem. Kdybychom měli plný počet bodů bylo by to super.