Kouče Pulpita po prvních dnech přípravy může těšit dobrý zdravotní stav jeho mančaftu. „Pro trenéra je vždycky nejdůležitější, aby nedošlo k žádnému vážnému zranění. Kromě koňara, kterého dostal Lukáš Hartig, nemá žádné potíže. Což by mělo být podstatou přípravy kromě toho, že musí tvrdě trénovat,“ řekl Pulpit. Tréninkové dávky týmu ordinuje podle svých zvyklostí. „Dávám takové dávky, které jsem dával celý život. Jsou takové, že je hráči jsou schopni zvládnout. Má to svoji logiku,“ podotkl Pulpit.

Olomoucký tým teprve začíná poznávat. Nějaký úsudek o hráči už si mohl udělat. „Samozřejmě když už máme za sebou deset tréninkových jednotek, tak kádr už nějakým způsobem poznávám,“ uvedl Pulpit. Po prvním týdnu vedení klubu avizovalo první zúžení kádru. „Měli jsme ve středu pracovní schůzku, kdy jsem řekl svoje postřehy. Druhá bude po utkání s Fulnekem, zřejmě budeme ještě požadovat doplnění kádru,“ řekl Pulpit.

Pulpit si za asistenta vybral Josefa Muchu. Ale ten nakonec nepřišel, místo něj zůstal ve funkci Jiří Fryš. „Pepa Mucha byl ve stejné situaci jako já. Já jsem dal příslib panu Starkovi, že bych šel do Příbrami. A také jsem si s ním musel promluvit, nebránil mi v příchodu do Olomouce. Pepa Mucha dokonce v Opavě něco i podepsal. Pan Hadamczik, který tam je sportovní manažer, nechtěl Pepu uvolnit. Návrat Jirky Fryše jsem konzultoval i s mužstvem, a neměl by být problém. Já v tom problém nemám,“ řekl Pulpit.

Přečtěte si: Mucha do Sigmy nepřijde

Jak bude vypadat sestava s Fulnekem? „Uvidíme. Nebude hrát Hartig, bude záležet na tom, jak se bude cítit Melinho. Není účelem hráče první týden zranit. S každým hovořit, každý si řekne, jak na tom je. Pokud by se někdo necítil, nebo byl zraněný, tak do zápasu nepůjde,“ řekl Pulpit s tím, že oba noví Brazilci, Rossi a Bueno, jsou připraveni hrát.