Kouč Psotka nechtěl ponechat nic náhodě a na hřiště poslal svůj tým téměř v nejsilnějším možném složení. Z optimální sestavy chyběli snad jen zranění Hořava, Onofrej a Hubník. Odpočíval také brankář Drobisz.

To domácí trenér nepostavil úplně to nejlepší co mohl, přesto v úvodu střetnutí měl favorit drobné problémy. Během první půlhodiny se dvakrát proti Svobodovi vyznamenal brankář Lovásik.

„Pod tlak nás ale soupeř nedostal. Bylo to spíš po brejcích a jednou po standardce, kdy měli ty dvě šance, ale my jsme měli podobné situace,“ říkal po utkání trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Pak už ale Sigma převzala otěže zápasu a nepustila je až do konce. K postupu postrčil Olomoučany mladý stoper Pavel Dreksa, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu a zblízka dorazil míč do líšeňské branky.

Druhý zásah dostali Brňané už za tři minuty. Janotka zachoval v samostatném úniku klid, obešel i brankáře Sedmidubského a pohodlně zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase Hanáci kontrolovali hru a v poklidu si hlídali svůj dvou brankový náskok.

Drobná komplikace se objevila až v 83. minutě, kdy domácí Oprchal nádhernou ranou z 25 metrů snížil na rozdíl jediné branky.

„Utkání bylo specifické. Hrálo se na výsledek a postup, ne na krásu. Dělali jsme pro to všechno. Soupeř bojoval i za nepříznivého stavu, takže to nebylo jednoduché a nakonec se divákům odvděčil za podporu,“ uvedl Psotka.

Aby ale jiskra líšeňské naděje vyrašila v něco závažnějšího, nepřipustil Pavel Šultes, který z prvního útoku hned po rozehrání znovu vrátil Sigmě dvoubrankové vedení a stanovil konečný výsledek utkání.

„Cíl se kterým jsme sem přijeli, jsme splnili. Takže jsme spokojení,“ uzavřel olomoucký kouč.

SK Líšeň – SK Sigma Olomouc 1:3 (0:2)

Branky: 83. Oprchal – 31. Dreksa, 34. Janotka, 84. Šultes. Rozhodčí: Adámek – Kordula, Kubáň. ŽK: Sedmidubský – Komárek. Diváků: 820.

Líšeň: Sedmidubský – Kolář, Čampa, Oprchal, Dupal (62. Belej), Čejka (74. Konrád), Polák, Svoboda (46. Jaroš), Nosko, Šudoma. Trenér: Róbert Kafka.

Sigma: Lovásik – Rossi, Dreksa (46. Komárek), Škerle, Vepřek – Bajer, Kaščák (64. Štětina), Otepka – Janotka, Ordoš (79. Petr), Šultes. Trenér: Zdeněk Psotka.