Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sigma ztratila vyhraný zápas. Baník ji poslal do zóny sestupu

Olomouc – Nadějně rozjetý zápas do vítězného konce olomoučtí fotbalisté nedotáhli. Naopak.

5.5.2014 33

Olomoucké zklamáníFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Na Andrově stadionu propukla jiná modrobílá radost. Baník vyhrál v Olomouci 3:2 a přiblížil se záchraně.

Sigma naopak klesla na sestupovou příčku a vážně jí hrozí, že po třiceti letech ligu opustí.

Hanáci začali důležitý zápas ve velkém stylu a rychle si získali dvoubrankový náskok. První gól vstřelil Adam Varadi, který dorazil Pavlenkou vyražený míč po Schulmeistrově střele.

Druhý gól přišel zanedlouho z kopačky Navrátila. Po rychlé kombinaci a zpětné přihrávce Depetrise uklidil olomoucký záložník balon přesně za tyč.

Brankář Šrom, který vystřídal Pavlenku zraněného při první olomoucké brance, si při svém prvním ligovém startu ani nestihl sáhnout na míč.

Baník musel v první půli kvůli zranění střídat dokonce třikrát. Ze hřiště museli předčasně i obránce Vengřinek a záložník Lindpere.

Katastrofa a fiasko, hlesl Varadi po olomouckém kolapsu

Hosté se však i přes rány osudu dostali z nejhoršího. Mladý obránce Kaša si v nastavení první půle nachystal míč na volej a nádhernou střelou z otočky snížil.

Místo 3:0 - olomoucký Pospíšil trefil totiž o pár minut dřív z trestného kopu tyč - se šlo do kabin za stavu 2:1.

Minář: Zkušenější by si s tím poradili

A krátce po změně stran už bylo vyrovnáno.

Olomoucký odchovanec v ostravském dresu Šichor nejprve trefil břevno, ale další centr do vápna už proměnil jiný bývalý hráč Sigmy Vojtěch Štěpán v gól.

Kouč Sigmy Ladislav Minář„Zkušenější hráči nebo hráči v patřičné pohodě by si s tím poradili jinak. Gól do šatny je vždycky klíčový. To jsme měli zvládnout. A když jsme pak na začátku druhé půle dostali gól na 2:2, byla psychika na straně Baníku," řekl Ladislav Minář, jenž si na lavičce Sigmy odbýval premiéru.

Nakonec mu krutě zhořkla.

Baník sice po vyrovnání dlouhé minuty Sigmu svíral, ale byl to spíš boj, než fotbal. Hanáci se dostávali pod tlak vlastními nepřesnostmi, Baník jich ale nedovedl efektivně využít.

Infarktový závěr pak přinesl nejprve obrovskou šanci domácích. Chorý ale hlavičkou trefil do zátylku dezorientovaného brankáře Šroma.

Kouč Baníku: Před hráči smekám

Vítězná radost ostravské lavičky

Vítězná radost ostravské lavičky. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Z protiútoku udeřil Baník. Mladý stoper Svozil vyrobil na polovině hřiště minelu.

A De Azevedo po rychlé kličce Dreksovi ranou pod břevno prostřelil Zlamala, čímž přihrál všechny tři body hostům z Ostravy.

„Nezbývá mi, než před hráči smeknout, poděkovat jim za přístup a výkon, kterým se jim podařilo zápas otočit," chválil po utkání trenér Baníku Tomáš Bernady.

„Měli jsme tam strašidelnou čtyřminutovku, kdy jsme dostali dva góly a ztratili dva hráče. A pak ještě třetího. Takové momenty by zlomily silnější mužstva než máme momentálně my," konstatoval.

Bojovnost Baníkovců ocenili i jejich početní příznivci při odchodu ze stadionu. Na tribunách totiž kvůli bojkotu chyběli. Stejně jako olomoučtí fandili po většinu utkání za branami arény.

SK SIGMA OLOMOUC – FC BANÍK OSTRAVA 2:3 (2:1)

Branky: 14. Varadi, 18. Navrátil – 45.+2 Kaša, 47. Štěpán, 90.+3 Azevedo. Rozhodčí: Paták – Moláček, Kotík. ŽK: Javůrek, Navrátil – Baránek, Sukup, Azevedo. Diváci: 3975.

Olomouc: Zlámal – Vidlička, Svozil, Dreksa, Javůrek – Šindelář – Varadi, Pospíšil, Schulmeister (80. Rolinc), Navrátil (63. Falta) – Depetris (69. Chorý). Trenéř: Ladislav Minář.

Ostrava: Pavlenka (17. Šrom) – Frydrych, Kaša, Baránek, Vengřinek (22. Sukup) – Greguš, Lindpere (37. Šichor) – Štěpán, Svěrkoš, Azevedo – Narh. Trenér: Tomáš Bernady.

Autor: Jiří Fišara

5.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 33
Na Slovanské gymnázium v Olomouci kromě voličů míří i je absolventi. V rámci oslav 150. výročí školy zde od rána probíhá den otevřených dveří
16

Voliči a absolventi. Slovanské gymnázium slaví 150 let

Brankář Sigmy Miloš Buchta vyráží balón - vlevo Milan Baroš, vpravo od gólmana Ondřej Šašinka, Martin Šindelář a Lukáš Kalvach
26

Gólman Sigmy Buchta: Baník nás předčil bojovností, my jej kvalitou

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Neseďte doma za pecí. Pořád se něco děje.

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.