Sigma na jaře 2014

Zpět do Olomouce se má podle tréninkového plánu vrátit v sobotu na předzápasový trénink.

Kam Zlámal, Škerle, Pospíšil a spol. odjeli? To už chcete vědět příliš.

„K tréninkovému plánu prvního mužstva se nebudeme vyjadřovat, stejně jako jsme se nevyjadřovali k tomu z minulého týdne," sdělil tiskový mluvčí Sigmy Petr Pelíšek.

„Jsme v neobvyklé situaci, proto jsme sáhli k neobvyklému řešení," dodal.

„Soustředění vymysleli trenéři a já jsem ten nápad zcela jasně podpořil. Myslím si, že zveřejňovat lokalitu ale není důležité," prozradil nakonec sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

Podle informací Deníku se olomoucký tým ukryl před vnějším světem v Loučné nad Desnou na Šumpersku.

Minář: Tohle jsme nepředpokládali

Sigma je po dvaadvaceti odehraných kolech na 14. místě Gambrinus ligy. Náskok na patnáctou sestupovou příčku jsou jen dva body.

Nedělní duel proti Bohemians, kteří se právě na ní nacházejí, tím dostává ještě větší grády.

„Potřebujeme, aby se hráči trochu odreagovali a připravili se psychicky dobře na důležité utkání. Je logické, že po výsledku z Jihlavy nebyla nálada nejlepší. Změna prostředí by měla pomoct," uvedl Minář.

„I když jsme věděli, že to nebude lehké jaro a že máme těžký začátek, tak jsme nepředpokládali, že na tom budeme tak, jak jsme," připustil Minář.

„Uvědomujeme si, že proti Bohemians potřebujeme nutně zabodovat, abychom se dostali z nebezpečného pásma pryč," řekl.

Hanáci byli naposledy takhle vážně ohroženi sestupem před dvěma lety, kdy jim za účast v korupční aféře bylo odečteno devět bodů. Po podzimu byla Sigma dokonce poslední.

Pak se záchranářské mise ujal Petr Uličný a kromě záchrany ještě vyčaroval historické vítězství v českém poháru.

„Musím říct, že mi ten odjezd Sigmy připadá jako dobrý psychologický tah. I když neobvyklý. Kluci si to ale mezi sebou potřebují vyříkat a taky v jiném prostředí přijít trochu na jiné myšlenky," říká Uličný.

Palička: Neobvyklé, může to být stres

Existují ale i pochybnosti. Není soustředění až příliš dlouhé?

„Je to pro mě zajímavá a nečekaná novinka. Dřív se jezdilo celkem často na předzápasová soustředění, od pátku do neděle. Ale celotýdenní soustředění to je neobvyklé," míní Vlastimil Palička, další bývalý kouč Sigmy.

„Napadá mě, jestli to pro hráče nebude spíš stresující, že se budou celý týden zabývat důležitostí zápasu proti Bohemians. Těm myšlenkám totiž neuniknou. Na druhou stranu jsme jen pozorovatelé zvenku, neznáme vnitřní souvislosti 
v šatně," podotýká Palička.

„Vedení mužstva si určitě myslí, že se hráči na soustředění připraví na utkání lépe než doma. Jinak by k tomu nesáhlo," doplnil.