Jedinou branku vstřelil ve 35. minutě Jan Navrátil. Na pravé straně zakombinoval Houska s Hálou, který poslal před branku přízemní centr. Před Vašíčkem ještě zaklapla závoru obrana Táborska, míč se ale odrazil k úplně volnému Navrátilovi a ten si pšt metrů od branky věděl rady. Brankáři Tomovi nedal šanci a získal Sigmě náskok.

Bylo to zasloužené vedení. Hanáci měli převahu po celý první poločas. Už ve 13. minutě to vypadalo na první gól. Ordoš po rohovém kopu netrefil dobře a dorážejícímu Vašíčkovi překazila radost tyč.

Další dvojitou šanci měla Sigma hned za dvě minuty. Ordoš chytře prostrčil na Hálu, ten ale ve skluzu trefil jen brankáře Tomu. Do opuštěné branky se pak snažil poslat míč Petr a mířil správně. Z brankové čáry ale odkopl jeden z obránců hostů.

Táborsko toho v první půli moc nepředvedlo. Snad jen hlavička Džafiče, který si naskočil mezi Vepřeka se Šindelářem, znamenala pro Sigmu větší nebezpečí.

V samotném závěru prvního poločasu promarnil jedinečnou příležitost ke vstřelení druhé branky Navrátil. Olomoucký záložník se dostal za obranu a postupoval sám na brankáře. Jeho tvrdá střela ale těsně minula pravou tyč.

Po přestávce bylo Táborsko podstatně odvážnější směrem dopředu a hned to bylo znát.

V 52. minutě to chvíli vypadalo, že Sigma bude muset stejně jako v minulém utkání do deseti. David Bystroň, který nahradil v obraně distancovaného kapitána Rajnocha a který měl za ostrý skluz žlutou kartu, zastavil podle názoru rozhodčího dalším skluzem unikajícího soupeře. Druhé žluté karty a tím pádem i červené však zůstal ušetřen.

Džafič pak z trestného kopu těsně minul šibenici Reichlovy branky.

Za chvíli poslal ještě důraznější varování v úvodu druhé půle vlažné Sigmě Šiml. Dělová přízemní rána orazítkovala pravou tyč olomoucké svatyně. Dorážku Džafiče pak zablokoval včasným zákrokem Vepřek.

Po zahřívací čtvrthodince ve druhém poločase se však Hanáci rozjeli a konečně začali plnit přání trenéra Kalvody – zlepšili se v koncovce.

Vašíčka sice napoprvé ještě vychytal brankář Toma, vzápětí se však olomoucký útočník otočil ve vápně ve stylu legendárního Gerda Müllera a nechytatelnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Rázem z olomouckých spadl balvan strachu o výsledek. V 67. minutě už to bylo 3:0. Houskův pas sklepl Navrátil do kroku Ordošovi, ten si ho ještě posunul hlouběji do pokutového území a podél brankáře přidal třetí gól.

Neuběhly ani tři minuty a nejlepší střelec druhé ligy Ordoš mohl připsat další čárku na svůj účet. Technická střela minula šibenici branky Táborska o centimetry.

Čtvrtý gól tak přidal až Jan Navrátil. A byl to podobný gól jako první, který vstřelil. Tentokrát vyšíval kličky v pokutovém území Plšek. Těsně před zakončením mu ale obránci míč vypíchli. K jejich smůle jen přímo k Navrátilovi, který ho napálil nekompromisně do sítě.

Táborsko mohlo alespoň zkorigovat skóre po rohovém kopu deset minut před koncem. Přesněji řečeno, Reichlovo čisté konto ohrožoval hlavičkou jeden z jeho bránících spoluhráčů, olomoucký brankář si však situaci pohlídal a skryl míč v náručí.

Když mimo skončila i tečovaná střela Nešického, skončil duel zaslouženým vítězstvím Olomouce 4:0.

Všechny ohlasy najdete v pondělním tištěném vydání regionálního Deníku

SK Sigma Olomouc – FC MAS Táborsko 4:0 (1:0)

Branky: 35. a 77. Navrátil, 63. Vašíček, 67. Ordoš. Rozhodčí: Proske – Kožár, Fišer. ŽK: Bystroň, Ordoš – Javorek. Diváků: 2809.

Olomouc: Reichl – Hála (73. Kušnír), Bystroň, Šindelář, Vepřek – Houska, Cana (61. Plšek) – Navrátil (79. Javůrek), Ordoš, Petr – Vašíček. Trenér: Leoš Kalvoda.

Táborsko: Toma – Sladký, Mráz, Ciferský (4. Hric), Tusjak – Šiml (87. Surynek) – Džafič, Javorek, Nešický, Presl (78. Kočí) – Musiol. Trenér: Radim Nečas.