Domácí se ujali vedení v první půli zásluhou Komendy, hosté po změně stran vyrovnali trefou Adama Ševčíka z pokutového kopu.

„Na tuto fázi přípravy, kdy trénujeme dvoufázově, to byl slušný výkon. Bylo nás akorát dvacet, aby se to o poločase protočilo, takže to bylo takové typické přípravné utkání," hodnotil trenér Sigmy Olomouc B Augustin Chromý.

Olomoucký lodivod bude v novém ročníku MSFL pracovat s mladým týmem a někteří hráči si tak zatím zvykají na přechod z mládežnického fotbalu mezi muže.

„Bylo vidět, že Zábřeh má silnou sestavu, naši hráči, kteří do béčka přišli z dorostu, se s tím potýkali a těžko se s nimi rovnali v osobních soubojích. Zase ale ukázali dobrou práci na míči," konstatoval Augustin Chromý.

První poločas odehrál pravý bek Gabriel Da Silva (*1987), který naposledy působil v Jihlavě, a nyní je na Hané na testech.

„Byl to jeden poločas, během kterého ukázal svoji zkušenosti. Je silný na míči a je to typický Brazilec, protože se tlačí dopředu a je hodně ofenzivní. Jde trénovat s áčkem a bude záležet na trenéru Kalvodovi, jestli tady zůstane," řekl na adresu brazilského fotbalisty trenér Augustin Chromý.

SK Sulko Zábřeh – SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:0)

Branky: 40. Komenda – 74. A. Ševčík z pen.

Olomouc B: 1. poločas: Neuer – Gabriel, O. Ševčík, Štěrba, Falta – Buchvaldek, Bzirský, Habusta, Kalvach, Holub – Schmidt. 2. pol.: Chvěja – Hladík, Řehák, Jemelka, Hýbl – Fišer, Stříž, Richter, Vichta – Žák, A. Ševčík. Trenér: Augustin Chromý.