Sigma zkouší Brazilce Gabriela, bývalého hráče Jihlavy

Olomouc – Do úterního přípravného zápasu olomouckého béčka proti Zábřehu nastoupil také krajní obránce Gabriel Da Silva, který je v Sigmě na zkoušce. Tým trenéra Augustina Chromého remizoval v Leštině se zábřežským Sulkem 1:1.

16.7.2014 1

Da Silva GabrielFoto: DENÍK/Rudolf Muzika

Domácí se ujali vedení v první půli zásluhou Komendy, hosté po změně stran vyrovnali trefou Adama Ševčíka z pokutového kopu.

„Na tuto fázi přípravy, kdy trénujeme dvoufázově, to byl slušný výkon. Bylo nás akorát dvacet, aby se to o poločase protočilo, takže to bylo takové typické přípravné utkání," hodnotil trenér Sigmy Olomouc B Augustin Chromý.

Olomoucký lodivod bude v novém ročníku MSFL pracovat s mladým týmem a někteří hráči si tak zatím zvykají na přechod z mládežnického fotbalu mezi muže.

„Bylo vidět, že Zábřeh má silnou sestavu, naši hráči, kteří do béčka přišli z dorostu, se s tím potýkali a těžko se s nimi rovnali v osobních soubojích. Zase ale ukázali dobrou práci na míči," konstatoval Augustin Chromý.

První poločas odehrál pravý bek Gabriel Da Silva (*1987), který naposledy působil v Jihlavě, a nyní je na Hané na testech.

„Byl to jeden poločas, během kterého ukázal svoji zkušenosti. Je silný na míči a je to typický Brazilec, protože se tlačí dopředu a je hodně ofenzivní. Jde trénovat s áčkem a bude záležet na trenéru Kalvodovi, jestli tady zůstane," řekl na adresu brazilského fotbalisty trenér Augustin Chromý.

SK Sulko Zábřeh – SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:0)

Branky: 40. Komenda – 74. A. Ševčík z pen.

Olomouc B: 1. poločas: Neuer – Gabriel, O. Ševčík, Štěrba, Falta – Buchvaldek, Bzirský, Habusta, Kalvach, Holub – Schmidt. 2. pol.: Chvěja – Hladík, Řehák, Jemelka, Hýbl – Fišer, Stříž, Richter, Vichta – Žák, A. Ševčík. Trenér: Augustin Chromý.

Autor: Miroslav Mazal

16.7.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Srážka s převrácenou cisternou na D35 u Přáslavic
11

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Sigma? Mnohem víc si věří, nepříjemná pro kohokoliv, chválí Kučera

Loni Sigmu vyzval dvakrát coby kouč Znojma, pokaždé odcházel poražen (1:2 a 1:4).

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana.

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.