„Přestože jsme museli v sestavě improvizovat vzhledem ke zraněním a trestu, sehráli jsme podobné utkání jako v Plzni. Nebyli jsme horší, zasloužili jsme si minimálně bod. Troufám si říct, že jsme byli pětasedmdesát procent utkání aktivnější, lepší. Bohužel rozhodly naše potence, kdy jsme v začátku druhé půle neproměnili šance, které měli Schulmeister a Škerle, a pak fatální individuální chyby, které dokázala Viktorka Žižkov potrestat,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Martin Pulpit.

Sigma nastoupila bez dvou stabilních útočníků, tedy Hartiga a Hubníka. „Na druhou stranu, ti, kteří v době, kdy oba nastupovali, se cítili dotčení, teď mohou situaci využít. Zatím ji nevyužívají tak, jak bychom si přáli,“ uvedl Pulpit.

Brazilský záložník Melinho se na Žižkově objevil v základní sestavě. Hrál s obličejovou maskou, která mu chránila zlomený nos. V klubu přitom plánovali, že bude připraven až na domácí zápas proti Jablonci. „O jeho startu se rozhodlo včera po předzápasovém tréninku, kdy řekl, že je schopen hrát. Myslím, že jeho výkon tím byl poznamenaný, jeho hra nebyla ideální,“ podotkl Pulpit.

„Nebyli jsme slabší, to určitě ne. Šancí jsme možná měli víc. Zvládli jsme důležitý existenční zápas, navíc jsme porazili rozjetého soupeře,“ prohlásil žižkovský kouč Stanislav Griga.