První půle sice skončila bez branek, ale na co dívat se bylo, především v úvodní půlhodině. Na šance to bylo vyrovnané. Lépe začali domácí.

Heinzovu trestnému kopu chybělo jen málo k tomu, aby rozvlnil síť v teplické brance, brankář Grigar však byl proti.

Po další Heinzově standardce, tentokrát rozehrané, se natahoval kapitán Kučera. K hlavičce se dostal, ale v těžké pozici nedokázal míče nasměrovat mezi tři tyče.

Pak už Sigma čím dál častěji narážela na tvrdou obranu žlutomodrých, kteří díky zlepšené defenzivě mohli ukázat i něco z brejkových dovedností.

Poprvé to na olomouckých tribunách jen zahučelo poté, co Stožický našel za zády olomoucké obrany Mahmutoviče, ten na malém vápně ukázkově zpracoval. Z malého vápna pak ale naštěstí pro domácí přestřelil, takže brankář Zlámal ani nemusel zasahovat.

Hanáci odpověděli rychlou kombinací na jeden dotek. Po ose Heinz – Petr se míč dostal k Varadimu, jeho rána, ale bvla příliš slabá.

V 27. minutě přišla chvíle domácího brankáře Zlámala. Bleskový teplický ťukes zakončoval levačkou Rosa – Zlámal parádně balon vykopl.

Po pauze Sigma ještě přidala na agresivitě i na riziku směrem dozadu. Výsledkem byla ale bohužel jen slabá střela Hořavy po přiťuknutí Petra a také teplický brejk, po němž mohlo být domácím skutečně zle.

Ani dva domácí hráči nedokázali zastavit rychlonohého Mahmutoviče, který předložil tutovku Stožickému. Zlámal se ale opět ukázal jako muž na svém místě a příležitost bravurně zlikvidoval.

Když už to pomalu vypadalo, že diváci zůstanou o koření fotbalu ochuzení, potvrdil Adam Varadi, že od středy, kdy dal dva góly v poháru, má zase štěstí na své straně.

Rossi hledal dlouhým a přesným pasem za obranou Navrátila, ten sice ideálně nezpracoval, ale díky zásahy se míč odrazil přímo před letní posilu Sigmy, která střelou do odkryté branky rozhodla o třech bodech pro domácí.

Andrův stadion si pak mohl poprvé vychutnat oslavné salto, které přešťastný Varadi vystřihl.

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 1:0 (0:0)

Branky: 81. Varadi.

Rozhodčí: Zelinka – Jiřík, Lakomý. ŽK: Kerič, Lukáš, Mahmutovič. Diváků: 4660.

Sigma: Zlámal – Koutný (88. Janotka), Kučera, Škerle, Vepřek – Bajer (73. Navrátil), Rossi, Hořava – Varadi, Heinz, Petr (64. Přikryl). Trenér: Zdeněk Psotka.
Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa – Kerič (74. Vondrášek), Siva (85. Vůch), Ljevakovič, Stožický (79. Zoubele) – Vachoušek – Mahmutovič. Trenér: Petr Rada.