Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sigma zakončila neslavný podzim porážkou. Teď jde řešit klíčové posty

Olomouc – Domácí porážkou 1:2 s pražskou Duklou zakončili olomoučtí fotbalisté podzim v Gambrinus lize. Se sedmnácti body je na jaře čeká pouze boj o záchranu v nejvyšší soutěži.

30.11.2013 10

Sigma prohrála doma s DuklouFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Dukla byla v podzimním epilogu od začátku lepší.

Především díky jistotě a přesnosti v rozehrávce i mezihře Hanáky přehrávala. Hbitá a rychlá křídla Nestor s Marešem dělali obraně velké potíže a Sigma jen těžko hledala proti nacvičeným kombinacím protizbraň

Nestor šel už v páté minutě sám na Zlámala, udělal mu kličku, ale pak balon poslal jen do boční sítě.

Vzápětí postupoval z druhé strany na bránu Mareš, Zlámal však jeho střelu vyrazil.

Sigma mohla z ojedinělého protiútoku trestat. Nebezpečný Schulmeistrův střílený centr odvrátil Romera na roh a po něm pálil z voleje Ordoš. Brankář Rada však fantastickým reflexem vyrazil na břevno.

A tak se jako první trefili nakonec přece jen hosté. Nestor využil toho, že Javůrek se zapomněl za obrannou linií a sám proti Zlámalovi tentokrát nezaváhal a levačkou ho z hranice vápna obstřelil.

Sigma ovšem zareagovala bleskově, Ordoš na sebe navázal tři protihráče, pak posunul Doležalovi a nejlepší olomoucký střelec potvrdil oprávněnost svého postavení přesnou střelou k tyči.

Další velké příležitosti přišly na konci první půle.

A domácí po nich mohli děkovat štěstěně, že poločas skončil nerozhodně. Nejdřív Nestor odcentroval na Mareše a ten ač sám na malém vápně přestřelil.

Těsně před přestávkou se pak situace opakovala, jen centroval Mareš a zakončoval Nestor, ani on ale netrefil.

Ve druhém poločase se hra Olomouce přece jen alespoň opticky zlepšila. Finální fázi sice i dál až příliš často kazily nepřesnosti. Rada však musel být pozorný při střelách Wijlaarse, Schulmeistra nebo Javůrka.

Dukla ale olomoucké náznaky zlepšení přestála a počkala si na svou šanci. Mareše Zlámal ještě jednou vychytal.

V 77. minutě ale Nestor jednoduchou zasekávačkou obelstil Varadiho, nacentroval do pokutového území. Hlinka si pohodlně zpracoval balon na prsa a zblízka nedal Zlámalovi šanci.

Od dalšího gólu uchránil Zlámal Sigmu zachvilku i proti Pospěchovi.

A když se neujala ani rána Lietavy z dobrých pětadvaceti metrů, což byla jediná vážnější šance Sigmy na vyrovnání, zakončili Olomoučané trudný podzim porážkou.

O obsazení klíčových postů v olomouckém klubu pro jaro se bude rozhodovat v nejbližších dnech.

Generální manažer Zdeněk Psotka, který na konci podzimu zaskakoval na lavičce prvního týmu, bude jednat o budoucnosti s předsedou představenstva Josefem Lébrem.

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 23. Doležal – 21. Néstor, 77. Hlinka. Rozhodčí: Orel – Peřina, Pilný. ŽK: Navrátil, Varadi, Škerle – Romera, Štetina. Diváci: 3462.

Olomouc: Zlámal – Varadi, Škerle, Šindelář, Javůrek – Wijlaars, Houska – Schulmeister (57. Vepřek), Ordoš, Navrátil (78. Karaš) – Doležal (70. Lietava). Trenér: Zdeněk Psotka.

Dukla: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Hlinka, Gedeon – Mareš (71. Kalouda), Marek Hanousek (90. Božič), Néstor – Pospěch (85. Marek). Trenér: Luboš Kozel.

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Zatímco v pátek se teploty ještě vyšplhají ke dvacítce, o víkendu klesnou až k 10 stupňům.

Havarovaný jeřáb na Dlouhých stráních shodili do vody

Až sedmý den po tragické nehodě na dolní nádrži hydroelektrárny Dlouhé Stráně se podařilo havarovaný bagr z hrany nádrže odstranit.

Policie hledá mladého zloděje, který ukradl poukázku na výhru z herního automatu v Olomouci. Lístek na téměř 16 tisíc mu však neproplatili a tak část sumy alespoň prosázel. Kdo muže pozná na videu nebo na fotografiích, měl by zavolat na policii.