I proto byl v Olomouci fotbalový prosinec bouřlivý, jako už dlouho ne.

Ještě předtím, na konci listopadu, přišel o místo trenér Zdeněk Psotka, který v Olomouci působil tři a půl roku. V posledním ligovém kole vedl tým Augustin Chromý a na Bazalech v důležitém zápase neprohrál.

Od jara už ale bude u kormidla jiný kroměřížský patriot. Petr Uličný se vrátil na místo činu po pěti letech.

„Abych se přiznal, už jsem ani moc nečekal, že taková nabídka a právě od Sigmy přijde. Když přišla, rozhodl jsem se ji přijmout. Jako Olomoučák a člověk, který tu žije, to považuju za svou povinnost. Vůči klubu i sobě samému," řekl krátce po svém jmenování do funkce.

Asistovat budou trenérské legendě dva bývalí vynikající hráči Sigmy. Pád Zdeňka Psotky „přežil“ Martin Kotůlek a novým členem realizačního týmu se po odchodu Václava Jílka do Sparty stal Josef Mucha, pamětník druhého místa v lize z roku 1996 i nespočtu pohárových bitev.

Na startu zimních galejí přivítá Uličného parta 28 fotbalistů.

Nový sportovní manažer klubu Jan Gottvald, který usedl do horkého křesla v bouřlivém prosinci, zatím stihl přivézt do týmu jednu ze tří avizovaných posil.

Jako hráčská kompenzace za kouče Jílka přišel ze Sparty levý záložník Jakub Podaný.

Přijde bombarďák Grajciar?

Dalšího fotbalistu by Pražané měli poslat na Hanou do poloviny ledna. V médiích už se objevily spekulace, že by mohlo jít o slovenského bombarďáka Petera Grajciara.

Opačným směrem pro změnu možná vyrazí talentovaný Tomáš Přikryl, po němž touží nový sparťanský generální manažer Jaroslav Hřebík.

Jinak na Hané zatím odchody neplánují. Opakovaně vyjádřený zájem Plzně o Tomáše Hořavu byl oslyšen.

Z hostování povolala Sigma zpět několik mladých fotbalistů. Konkrétně brankáře Blahu z Opavy, obránce Dreksu z Ostravy, záložníka Šindeláře ze Sokolova a útočníka Vašíčka ze Znojma. Vrátit by se do mateřského klubu z Brna měli i Václav Tomeček a Martin Pospíšil.

A největší jméno na závěr. Hanáci jednají také o návratu bývalého nejlepšího ligového střelce Michala Ordoše z rakouského Kapfenbergu.

Už po prvním týdnu přípravy mají Olomoučané na programu první dva přátelské zápasy. V Brněnských Ivanovicích v rámci Tipsport ligy, v níž obhajují loňské prvenství, změří síly nejprve se Znojmem a poté se Zlatými Moravci.

Ladit formu začátek druhé části sezony odletí Hanáci na začátku února do Turecka. Generálku sehrají 11. února doma s Trenčínem a do veledůležitého jara vstoupí definitivně 19. února domácím utkáním s Českými Budějovicemi.