Hanáci ji odstartují 24. února domácím utkáním s pražskou Slavií. Do té doby stihnou svěřenci Romana Pivarníka celkem 12 přípravných utkání, první už o víkendu v Karviné s Orlovou.

Na prvním tréninku nechyběla jediná posila Sigmy zvenčí. Z druholigového Znojma dorazil na Hanou obránce Ondřej Sukup.

„Je to pro mě ještě pořád trochu šok. Už jsem moc nepočítal, že bych si zahrál ligu," přiznal čtyřiadvacetiletý odchovanec Slovácka.

Kromě něj je v prvním týmu nováčkem ještě levonohý záložník Jan Javůrek.

Ten je odchovancem Olomouce a před šesti lety se stal se Sigmou dorosteneckým mistrem republiky. Pak jeho kariéru zabrzdilo zranění.

Přes rodné Ústí nad Orlicí a druholigové Pardubice se ale dokázal vrátit zpět.

 Ondřej Sukup Jan Javůrek

Ondřej Sukup a Jan Javůrek. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Na kvintet doplnili nově příchozí borce, kteří se během následujících sedmi týdnů budou snažit přesvědčit trenéra o svých kvalitách, tři mladíci z juniorky – brankář Michal Reichl, krajní obránce Šimon Falta a záložník David Houska.

Dohromady přivítal kouč Pivarník na startu 23 hráčů a 3 brankáře. Kvůli návštěvě zubaře chyběl jen útočník Adam Varadi, jenž na podzim hostoval na Slovensku v Senici.

Až v polovině ledna se pak připojí k týmu útočník Zdeněk Klesnil, který se během prosincového volna podrobil operaci kolene.

 Šimon Falta David Houska

Šimon Falta a David Houska. Foto: sigmafotbal.cz

Martin Reichl

Michal Reichl. Foto: sigmafotbal.cz

V sobotu hraje Sigma v Karviné

„Čeká nás klasická příprava, je tam herní složka, spinning, posilování, zápasy, takový ten klasický přípravný první měsíc," nastínil trenér Roman Pivarník, jaký program čeká na hráče v nejbližších dnech.

„V úvodu přípravy to nebude jen čistě kondiční blok, protože hráči měli individuální plány, měli tam běžecké bloky a posilování. Už jsou předpřipravení, tréninkový proces bude probíhat dál," doplnil kondiční trenér Pavol Mlynár.

Úvodní přípravný duel hraje Sigma už v sobotu od 11 hodin v Karviné. V prvním utkání základní skupiny Tipsport ligy se utká s třetiligovou Orlovou.

V domácích podmínkách budou Hanáci trénovat až do začátku února, kdy odletí na desetidenní herní soustředění do Turecka. Tam nastoupí proti ukrajinské Oděse a maďarskému MTK Budapešť, soupeř pro třetí zápas je v jednání.