A kdo ví, třeba i zabojovat o evropské poháry…

„Věřím tomu, že si kluci dobře odpočinuli a budou připraveni zase pracovat,“ usmíval se Václav Jílek, trenér Sigmy.

V kabině již nepotkal Tomáše Chorého, jednoho z klíčových strůjců úspěchu, který uvolnil místo Jakubu Řezníčkovi. Posila z Plzně by měla na hrotu útoku nahradit právě dvoumetrového obra, jenž ve čtvrtek přestoupil do Viktorie.

„Cítím z něj motivaci, chce ukázat, že fotbal hrát nezapomněl. Věřím, že Tomáše nahradí, a pokud by dal víc gólů než Choras, bylo by to jedině dobře,“ okomentoval Řezníčkovo jarní hostování Jílek, který s ním chvíli pracoval již ve Spartě.

„Na tu osobní zkušenost nyní hodně spoléhám,“ dodal kouč s narážkou na předloňské nepovedené angažmá Aidina Mahmutoviče v Olomouci, který přišel rovněž na hostování z Plzně. A bez fanfár po třech měsících odešel…

Kdo tým opouští, kdo přijde?

V Sigmě skončili také Zdeněk Linhart, Michal Obročník a Antonio Romero. Na hostování do Třince navíc odešel Lukáš Buchvaldek a stoper Jan Štěrba absolvuje čtrnáctidenní test v Karviné. Náhrady? Zatím žádné, byť se klub stále poohlíží po krajním obránci a útočníkovi.

Zalepit díry tak mohou navrátilci z hostování (Michal Surzyn, Jan Kotouč a Jakub Yunis) či talentovaní odchovanci silného ročníku 1999 (a 2000), kteří mají za sebou povedený podzim v dorostenecké devatenáctce. Do přípravy s ligovým kádrem si jich Jílek vybral hned šest.

„Uvidíme, jak budou v té konkurenci vypadat a kdo z nich se případně probojuje do toho užšího kádru. Jsou v mládežnických reprezentacích, takže určitou kvalitu mít musí. Třeba zjistíme, že hráče odjinud nepotřebujeme,“ řekl a odešel připravovat úvodní tréninkovou jednotku.

Dobrá práce, pánové

Na začátek nachystal devadesátiminutovou klasiku: bago, průpravné cvičení, hru na dvě a závěrečné rovinky ve svižném tempu.

„Dobrá práce, pánové,“ pokynul na závěr Jílek ke svým svěřencům. Tak jak je jeho zvykem, když je spokojen s tempem a kvalitou provedení.

V pondělí a úterý čekají sigmáky neoblíbené zátěžové testy, příští sobotu mají na programu první dvě přípravná utkání.

Kádr SK Sigma Olomouc na startu přípravy
Brankáři: Miloš Buchta, Michal Reichl, Denis Gröger, Štěpán Spurný
Obránci: Michal Vepřek, Uroš Radaković, Martin Sladký, Václav Jemelka, Roman Polom, Michal Surzyn, Jan Kotouč, Lukáš Neuer
Záložníci: Martin Hála, Šimon Falta, Jakub Plšek, Tomáš Zahradníček, David Houska, Jiří Texl, Lukáš Kalvach, Pavel Moulis, Jiří Sláma, Ondřej Zmrzlý
Útočníci: Jakub Řezníček, Václav Vašíček, Jakub Yunis, Pavel Zifčák, Tomáš Zlatohlávek. Bidje Manzia