Sigma v Rakousku dotáhla v souboji s ukrajinským soupeřem dvoubrankové manko, když se trefili Ordoš a Schulmeister.

Na trávník v Katzeldorfu an der Leitha vyběhli aktivněji hráči Dněpropetrovsku a za dvacet pět minut vedli 2:0.

Už v 11. minutě odcentroval přes testovaného Sigmáka Barteka Konoplyanka a před bránou se prosadil Chorvat Kalinić.

Po pravé straně olomoucké obrany se rozjela i další gólová akce Dněpru.

Dlouhý centr Konoplyanky zpracoval na prsa Zozulya a z halfvoleje se krásně trefil k tyči. Sigma s nápravou výsledku dlouho neotálela a hned po rozehrání Ordoš nadvakrát usměrnil do branky centr Petra.

Ještě před přestávkou Hanáci srovnali. Schulmeister vystihl rozehrávku soupeře a po spolupráci s Navrátilem a Ordošem uklízel míč do prázdné branky.

„Prohrávali jsme dva nula, postupně jsme se zlepšovali. Po Održiho gólu jsme se trošku zvedli, byli jsme běhavější. Dněpr byl technicky na výši, dobře kombinoval," všiml si trenér Sigmy Kotůlek..

Jeho tým ve druhém poločase srovnal s Ukrajinci krok, i když protivník Olomouckých na závěrečnou půlhodinu výrazně prostřídal kádr. Sigma se po zbytek zápasu dokázala ubránit zejména akcím střídajícího Matheuse a kouč Kotůlek mohl být spokojen i s defenzivní činností týmu.

„Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, ověřili jsme si, že jsme schopni se silnými hrát," hodnotil Kotůlek pro klubový web a vyzdvihl jednoho z hráčů:

„Kuba Habusta byl výborný. Proti těžkému soupeři se s tím popral dobře, po zranění to byl jeho druhý zápas. Jde nahoru, myslím, že to bude dobré. Jsem překvapený, že to tak dobře zvládá," chválil mladého záložníka.

Další zápas čeká Sigmu ve čtvrtek, kdy pro změnu na hřišti v Unterschützenu vyzvou Hanáci ruský Kubaň Krasnodar.

SK SIGMA OLOMOUC – DNĚPR DNĚPROPETROVSK 2:2 (2:2)

Branka: 26. Ordoš, 39. Schulmeister – 11. Kalinić, 25. Zozulya.

Olomouc: Zlámal – Bartek, Koutný, Škerle, Vepřek – Habusta, Navrátil (87. Javůrek), Nepožitek (60. Pospíšil) – Petr (71. Varadi), Ordoš (60. Doležal), Schulmeister (60. Falta). Trenér: Martin Kotůlek.

Stanislav Heloňa